Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Karatisté z libereckého Gryfu vybojovali na republikovém šampionátu čtyři medaile

09. 12. 2019 | 13:20

Jednu stříbrnou a tři bronzové medaile vezou do Liberce z Mistrovství České republiky v karate závodníci z Gryfu. MČR se konalo tento víkend v Praze a celkem se jej zúčastnilo přes šest stovek karatistů ze 75 oddílů republiky.

KarateGryfu na MČR
Foto: Gryf

Nejlépe si vedl 17letý Lukáš Cyprián, který v juniorské kategorii +76 bez zaváhání prošel základní částí a probojoval se až do finále. Nakonec z toho bylo druhé místo. „S ohledem na to, že Lukáš se v současné době kromě karate věnuje i K1, je stříbrná medaile velkým úspěchem,“ chválí svého svěřence trenér Martin Rethy. „Jsem rád, že Lukáš zápasy zvládl i po taktické stránce.“ Gryf měl také zastoupení v mužské kategorii U21 -84 kg, kde bronz vybojoval 19letý Vojtěch Boura.

V žákovských kategoriích se dařilo děvčatům. Bronzová medaile z kata se nakonec na krku houpala Sofii Mazur. „I když Sofia v semifinále prohrála, dokázala se znovu nabudit a zabojovat o bronz,“ oceňuje její výkon trenér Lukáš Honzík.

Nejbojovnější výkon ze všech pak podle Honzíka předvedla 12letá Nikola Radostová, která pro Gryf získala třetí bronzovou medaili, a to v kategorii starších žákyň -50 kg. „Byl to takový černý kůň turnaje, i když na posledním soustředění bylo vidět, že její výkonnost roste, a právě na republice to skvěle potvrdila,“ doplňuje Lukáš Honzík.

Barvy Gryfu hájilo na Mistrovství ČR celkem deset nominovaných závodníků a kata tým juniorů. Na bodovaná místa dosáhli ještě Michaela Vaškovská v kata (5. místo) a Marek Frinta s Janem Thomou v kumite (7. místa).

TZ GRYF