Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Klub hokejových legend posílili Jiří Jaroš a Jan Víšek. Pocty se jim dostalo před aplaudující arénou

02. 03. 2024 | 14:40

AKTUALIZOVÁNO: V pátek, před utkáním s Kometou, byly na ledě liberecké arény oceněny dvě velké osobnosti libereckého hokeje. Do Klubu legend vstoupil současný kustod a bývalý hráč Stadionu Liberec Jiří Jaroš, k němu se vzápětí přidal Jan Víšek, který nechyběl u postupu do extraligy či u zisku dvou bronzových medailí.

legTOP
Zleva prezident klubu Petr Syrovátko, ocenění Jiří Jaroš a Jan Víšek a GM Ctibor Jech.

V uplynulé sezoně Bílí Tygři vytvořili elitní společnost, která sdružuje největší legendy v historii klubu. Během čtyř inauguračních večerů přijali do Klubu legend celkem dvanáct osobností libereckého hokeje.

Nejnovějším posilám Klubu Legend před zaplněnou a aplaudující arénou gratulovali a do prestižního saka jim pomohli prezident HC Bílí Tygři Liberec Petr Syrovátko a generální manažer klubu Ctibor Jech.

Foto z www.hcbilitygri.cz

Pocity jsou skvělé, říkají po uvedení do Klubu legend Jiří Jaroš a Jan Víšek

Těsně před koncem základní části rozšířili Bílí Tygři svůj Klub legend o dva nové členy. Jimi se stali Jiří Jaroš a Jan Víšek, kteří se výrazně propsali do klubové historie. První jmenovaný dokonce působí u týmu dodnes na pozici kustoda, a to už od roku 1996. Jan Víšek zase nechyběl u postupu mezi tamní elitu či dvou bronzových medailí.

Jaké jsou vaše pocity po uvedení do Klubu legend?

Jiří Jaroš: Je to určitě příjemné. Člověk tady prožil nějaké roky, takže je fajn, že jsme se tam dostali. Mezi legendy zní možná až moc vznešeně, ale je to skvělé.
Jan Víšek: Bezprostřední pocity jsou parádní. Konečně jsem po dlouhé době viděl místní arénu plnou lidí. Bylo zajímavé se vrátit jinak než jako hráč. Moc jsem si to užil a musím se přiznat, že jsem měl na krajíčku.

Mezi legendami vám budou dělat společnost jmenovitě třeba Jaroslav Kasík nebo Branko Radivojevič. Co to pro vás znamená?

JJ: Tak zrovna s Jaroslavem Kasíkem jsem hrál. Byl to fajn člověk a především výborný hokejista. Kluky jako Branko Radivojevič nebo Ján Lašák jsem zažil jako kustod. Byli to oba hrozně příjemní kluci, kteří se tu podepsali pod nemalé úspěchy klubu. Rád na ně vzpomínám.
JV: Já jsem hlavně rád, že jsem mezi legendy vstupoval právě s „Jurou“. Měl jsem ho rád jako kustoda a mám ho rád jako člověka, takže jsem z toho měl obrovskou radost.

Sezóna Tygrům pomalu vrcholí, blíží se play-off. Co byste popřáli klukům směrem k této části ročníku?

JJ: Chtěl bych jim popřát hlavně hodně štěstí, protože to je jeden z velmi důležitých faktorů.
JV: Samozřejmě bych jim přál, aby vyhráli. Hlavně ať se jim daří a dojdou co nejdál.

Kdo by podle vás měl jako další rozšířit Klub legend?

JV: Jestli mi tam někdo chybí, tak to je Jan Plodek. Toho bych tam rozhodně rád viděl.
JJ: V každém případě souhlasím. Nikdo jiný mě totiž momentálně nenapadá a Honza by si to určitě zasloužil.

www.hcbilitygri.cz, foto z FB klubu