Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Kolem pěti rozhleden v Jizerských horách se prohnalo 507 borců

26. 05. 2019 | 17:05

Dnes proběhl v pořadí již dvanáctý ročník závodu horských kol ABB MTB Cup 2019. Zú-častnilo se ho 507 závodnic a závodníků, kteří přijeli ze všech koutů České republiky, aby zdolali trasy dlouhé 54 a 33 km vedoucí kolem pěti rozhleden Jizerských hor. Nejpočetnější zástupce měl Liberecký kraj a Trutnovsko.

Terén závodu byl připraven jako každý rok tak, aby umožňoval vychutnat si pohodovou jízdu krásnou přírodou, ale současně zájemcům nebránil otestovat si aktuální kondici. Závodníci měli na výběr delší či kratší trasu, a to podle výkonnosti a sportovních ambicí. Nejrychlejším mužem na dlouhé trati se s časem 2:03:27.4 stal Jan Nesvadba, nejrychlejší ženou v cíli byla Pavla Havlíková, která hlavní trasu ujela za 2:32:42.4. Kratší trať v délce 33 km zdolali nejrychleji Jan Matoušek za 1:14:15.0 a Anna Sixtová s časem 1:32:45.0.

Součástí doprovodného programu byly také dvě bikerské trasy pro děti dlouhé tři a šest kilometrů, kterých se účastnilo 60 dětí. Letošní novinkou bylo rozšíření dětské kategorie o ty nejmenší účastníky, jež si mohly vyzkoušet závod vedoucí areálem výrobního závodu. Celková účast 90 závodníků předčila očekávání pořadatelů.

 Již pátým rokem vyrazil na 54km trať také Jiří Vaner (1963). Na rozdíl od ostatních ovšem nejel na kole, ale běžel.Pokaždé vyráží kolem 6. hodiny ráno, aby dobíhal do cíle s prvními dojíždějícími závodníky. Svůj náročný závod běhá za svého synovce Ondřeje, který je následkem úrazu upoután na invalidní vozík. 

 „ABB Elektro-Praga je společnost s více než 150letou tradicí, a proto nás velice těší, že i ze závodu ABB MTB Cup se stala úžasná sportovní tradice. A stejně jako padají rekordy v závodě, slaví rekordy i náš jablonecký závod, patřící mezi významné zaměstnavatele v regionu.  Nejenže se nám daří držet vedoucí postavení v segmentu vypínačů a zásuvek na domácím trhu, ale naše designová řada Levit v letošním roce zaznamenala 5 úspěšných let na trhu a více než 5 milionů prodaných výrobků,“ představil závod i ABB Petr Kovář, ředitel výrobního závodu ABB s.r.o., Elektro-Praga.

Foto od pořadatele akce.

Doprovodný program

12. ročník závodu ABB MTB CUP byl bohatý i na doprovodný program. Účastníci se mohli vyfotit v netradičním fotokoutku, vyzkoušet si na trenažeru závod e-formule, či soutěžit v tombole se svým startovním číslem o hlavní cenu, horské kolo. Pro děti byl připraven dětský koutek s nafukovací skluzavkou.

Závod přišla podpořit také velká řada fanoušků, která dokázala po trase závodu vytvořit vynikající kulisu a závodníky i závodnice z plných plic podporovala. „Přesně tak si představuji atmosféru správné sportovní akce.Jako velkého a aktivního fanouška cyklosportu mě těší, že ABB podporuje nejen projekty zaměřené na vzdělávání, zdravotnictví a znevýhodněné skupiny, ale také sportovní akce jako je tato.  Účast v závodu bych si nenechal, stejně jako řada mých kolegů a kolegyň z různých jednotek ABB, ujít ani za nic. Už teď se těším na další ročník, který se uskuteční 23.5.2020.“ přiznal Petr Kovář, který se závodu také zúčastnil a dojel v čase 1:21:09.6 na 11.místě.

TZ