Kouč Rada duel s Alkmaarem za klíčový nepovažuje, kapitán Hübschman velí zapomenout na ligu

24. 11. 2021 | 19:48

Trenér jabloneckých fotbalistů Petr Rada čtvrteční domácí zápas s Alkmaarem ještě nepovažuje za klíčový ve skupině Evropské konferenční ligy, přestože Severočeši už mohou za určitých okolností v předposledním kole postoupit. Kouč chce, aby jeho hráči potvrdili dobré výkony v nové soutěži a zapomněli na trápení z české ligy.

alkTren2
Foto z dnešního tréninku z twitteru FK Jablonec

Vedoucí tým naší skupiny Evropské konferenční ligy UEFA z Alkmaaru dorazil na sever Čech. Odpoledne se ubytoval v nedalekém Liberci a v podvečer si vyzkoušel pažit jabloneckého stadionu na Střelnici.

Více na webu FK Jablonec

Jablonec si zajistí ve skupině D nejhůře druhé místo, pokud zvítězí nad vedoucím Alkmaarem a současně třetí Randers doma podlehnou čtvrté Kluži v souběžně hraném utkání. Nizozemskému favoritovi stačí bod k jistotě postupu z první příčky. Na tu ale mají v případě čtvrteční výhry naději i Radovi svěřenci.

"Jsou ještě dva zápasy, šest bodů. My máme o pět míň než Alkmaar. Šance pořád je, ale takhle daleko se nechci dívat. Zápas s Alkmaarem samozřejmě není klíčový. I kdybychom neuspěli, měli bychom ještě šanci v posledním zápase v Kluži. I kdyby Randers vyhrál, pak hraje v Alkmaaru. Soustředíme se jenom na čtvrtek," řekl Rada na tiskové konferenci. "Pokusíme se pokračovat ve výkonech, které odvádíme v Konferenční lize," přidal třiašedesátiletý trenér.

Na konci září Jablonečtí prohráli v Alkmaaru 0:1, i když s domácím favoritem v první půli drželi krok. "Pro nás bylo povzbuzující, že jsme se soupeři vyrovnali, v některých pasážích jsme hráli velice dobře. Ale jednou situací, kterou jsme si nepohlídali, jsme prohráli 0:1," vzpomínal Rada.

Podještědský tým se nebývale trápí v domácí lize, kde nevyhrál osmkrát za sebou a krčí se na 13. místě tabulky. Naposledy v neděli na stadionu mistrovské Slavie utrpěl debakl 0:5. "Teď je Konferenční liga a do toho bych ligu nemontoval. Všichni ví, jak na tom v lize jsme, to není tajemství. Potřebovali jsme vyčistit hlavy, co se týká ligy, abychom se soustředili na Alkmaar," prohlásil Rada.

"Jediná trošku omluva je, že v zápasech, neberu ten poslední, si vytváříme šance, ale neproměňujeme je. I my v realizačním týmu si nad tím lámeme hlavu, ale musíme věřit, že se to otočí a zlomí v lepší časy," doplnil bývalý reprezentační kouč.

Podle něj nehrozí, že by Alkmaar, který je v nizozemské lize až dvanáctý, duel s Jabloncem jakkoliv podcenil. "O tom svědčí už to, že poslední čtyři utkání prakticky hrajou ve stejné jedenáctce. Nedávají hráčům nějakou úlevu, hrajou furt. Jde i o nějakou ekonomickou motivaci. To ani hráčům nechci říkat. Myslím, že Alkmaar tady bude chtít zvítězit," mínil Rada, jemuž kvůli karetnímu trestu bude chybět obránce Vojtěch Kubista.

Foto: twitter FK Jablonec

Musíme zapomenout na ligu, řekl jablonecký kapitán Hübschman před Alkmaarem

Kapitán Tomáš Hübschman nabádá k tomu, aby jablonečtí fotbalisté ve čtvrtečním utkání s Alkmaarem v Evropské konferenční lize zapomněli na trápení z domácí soutěže. Podle čtyřicetiletého defenzivního záložníka by pro Severočechy mělo být motivací, že v předposledním kole skupiny D jsou ve hře o postup.

Svěřenci trenéra Petra Rady v první lize nevyhráli osmkrát po sobě a krčí se na 13. místě tabulky. Naposledy v neděli na stadionu mistrovské Slavie utrpěli potupný debakl 0:5. Lídr pohárové tabulky Alkmaar je v domácí soutěži až dvanáctý.

"Když se podíváme na soupeře, tak na tom v lize není o moc jinak než my a asi řeší podobný problém. Musíme zapomenout na to, co bylo v lize. Máme šanci furt bojovat o úspěch ve skupině a to by mělo být to, co nás motivuje a žene. Potom se zase budeme vracet do ligy," řekl Hübschman na tiskové konferenci.

Jablonec si ve čtvrtek zajistí nejhůře druhé místo, pokud zvítězí nad Alkmaarem a současně třetí Randers doma podlehne čtvrté Kluži v souběžně hraném utkání. Nizozemskému favoritovi stačí na Střelnici bod k jistotě postupu z první příčky. Hübschman se ale možnými postupovými scénáři vůbec nezabývá.

"Nejlepší je to většinou až na hřišti a po zápase si říct, jestli prognózy vyšly. Nás samozřejmě ta situace těší, že hrajeme pořád o postup ze skupiny. Neříkal bych, že je to pro nás zítra rozhodující. To je furt jestli a kdyby. Musíme prostě na hřišti odevzdat maximum a uvidíme, na co to bude stačit," prohlásil bývalý reprezentant.

Domácí stejně jako v Edenu nenastoupí v nejsilnější možné sestavě. Tentokrát bude Radovi chybět "vykartovaný" stoper Vojtěch Kubista, proti Slavii z disciplinárních důvodů zase nemohl nastoupit jiný střední obránce Jaroslav Zelený. "Proto je v kádru víc než jedenáct lidí, aby ti, co budou mít nějaký problém, mohli být nahrazeni jinými hráči," upozornil Hübschman.

"Na Slavii určitě nebyl problém v tom, že nehrál jeden stoper. Byl to problém celého týmu. Doufám, že nová stoperská dvojice, která bude vytvořena, to zvládne a budeme v zápase úspěšní," dodal nejstarší hráč skupinové fáze Evropské konferenční ligy.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace