Liberec zabojuje o natažení vítězné série v Třinci. Utkání na ledě  úřadujících šampionů začíná v 18.30

10. 01. 2021 | 5:56

Po svém nejvyšším vítězství v probíhajícím extraligovém ročníku zabojují Bílí Tygři o prodloužení lichotivé vítězné šňůry na ledě druhého Třince. Útok na zisk dalších bodů startuje pro svěřence Patrika Augusty v neděli v 18 hodin a 30 minut.

hoTriDohr1
archivní foto

Na vítězné vlně

Bílí Tygři aktuálně prožívají úspěšné období. Z posledních jedenácti zápasů vyhráli svěřenci trenéra Augusty hned devětkrát, čímž upevnili svou pozici v první polovině tabulky. V pátek se dokonce posunuli před karlovarskou Energii na šesté místo.

Zejména poslední zápas odehrály šelmy ve velkém stylu, když potřetí v probíhající sezóně dokázaly dát sedm branek. Proti Českým Budějovicím se navíc dařilo i liberecké defenzivě, která udržela čisté konto pro Petra Kváču.

Přibrždění Oceláři

Zatímco Severočeši prožívají patrně nejlepší úsek sezóny, o Třinci by se dal říct přesný opak. Zběsilé tempo, kterým Oceláři ročník 2020/2021 zahájili, postupně opadá, což dokládá šest proher z posledních osmi utkání.

Stíhání rekordního zápisu Bílých Tygrů ze sezóny 2015/2016 si Slezané po nepovedeném závěru prosince komplikují také v lednu. V minulých dvou zápasech s Plzní a Pardubicemi dostali hned 9 gólů, přičemž sami dali jediný. Také proto už se na ně bodově dotáhla pražská Sparta, která o skóre dokonce vede extraligovou tabulku.

Souboj střelců?

V repríze finále 2019 bude k vidění řada zajímavých individualit, třeba i těch s vydatným gólovým apetitem. Jaroslav Vlach, který naposledy nasázel hattrick Českým Budějovicím, vyzve nejlepšího střelce soutěže Matěje Stránského.

Který z obou střelců si se svým týmem užije slastný pocit vítězství, uvidíme v neděli. Utkání na ledě stále ještě úřadujících šampionů z Třince začíná v 18 hodin a 30 minut.

Bílí Tygři Liberec versus HC Oceláři Třinec

Počet zápasů: 74
Bilance: 28 – 9 – 2 – 3 – 32
Skóre: 216:209

Zajímavosti

  • Přesilové hry obou týmů patří do elitní trojky soutěže.
  • Třinec s Libercem mají pozitivní bilanci na vhazování. Tím se v extralize pyšní už jen Pardubice a Sparta.
  • Petr Kváča se pokusí vynulovat nejlepšího střelce extraligy, s nímž ještě loni sdílel jednu kabinu.

www.hcbiitygri.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace