Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberecký Slovan i přes sympatický výkon prohrál na Letné s pražskou Spartou 0:1

12. 05. 2019 | 7:50

Ostravský Baník padl v Jablonci a svěřenci trenéra Hornyáka tak měli skvělou možnost se opět přiblížit nebo dokonce zaujmout pátou pozici. V cestě jim ale stál jeden z nejlepších českých klubů - pražská Sparta. Od Letenských to nebyl ideální výkon, ale Slovan toho nedokázal využít a v Generali aréně padl 0:1.

foLBspartaD
foto z www.slovanliberec.cz

První šanci měla domácí Sparta v 5. minutě. Po faulu Potočného na Hanouska za vápnem zahrávala standardní situaci. Hložek trefil zeď, míč se odrazil k Frýdkovi, který poslal tvrdou přízemní ránu na Nguyena, ten střelu neudržel a Costa byl u míče nejrychleji a otevřel skóre utkání 1:0. Ve 12. minutě pálil švědský záložník Karlsson těsně vedle pravé tyče Nguyenovy brány. Slovan si vypracoval první náznak šance ve 20. minutě. Kozák ale v záklonu hlavičkoval nad. O čtyři minuty později střílel z dálky Kačaraba. Kozák se snažil dorážet, ale už byl z úhlu a nebezpečí pro Spartu z toho nebylo.

Na druhé straně nesedla střela Haškovi, která letěla vysoko nad. Krátce po půlhodině hry si Slovan vytvořil závar v pokutovém území Sparty. Hráči se dožadovali pokutového kopu nejprve za domnělý faul na Potočného a následnou ruku Hanouska. Sudí Nenadál jejich prosby ale nevyslyšel. I další rána sparťanského Haška skončila mimo. Poté se hra uklidnila a hrálo se převážně mezi vápny. Na konci poločasu našel Oscar krásnou kolmou přihrávkou Kozáka. Toho ve skluzu zablokoval Costa. Když už se dostal Hybš tváří v tvář Hečovi, místo střely na bránu hledal Kozáka, který přihrávku nečekal, a tak z toho nebylo nic. Do šaten se šlo tedy za stavu 1:0 pro Spartu.

Na začátku druhého poločasu se do vápna prokličkoval Malinský. Jeho střelu ale obránce zblokoval na roh. Na druhé straně musel být Nguyen pozorný proti střele talenta Hložka. Po vyražení míče pálil ještě z dorážky Karlsson mimo branku. Stejně jako ke konci prvního poločasu i ve druhém byl Slovan mírně aktivnějším týmem. Ve finální fázi to ale opět nebylo ono. Druhý poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl ani na jedné straně. Na náznak zajímavé příležitosti se čekalo až do 88. minuty, kdy z pravé strany centroval střídající Petar Musa a nejlepšímu střelci Liberce Kozákovi chybělo pouze několik centimetrů k tomu, aby hlavičkoval do odkryté poloviny brány.

Slovan se sice snažil, ale ve druhém poločase si nevytvořil vyloženou šanci aby se mu povedlo srovnat. Tahle Sparta ale rozhodně byla k poražení. Zpátky do Liberce se tak vracíme bez bodu po prohře 0:1.

převzato z www.fcslovanliberec.cz