Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberečtí stolní tenisté vkročili do play-off vítězně

01. 05. 2019 | 11:27

Druhý tým základní části SKST Euromaster Liberec byl ve čtvrtfinálové sérii play-off extraligy mužů proti sedmému celku dlouhodobé soutěže TJ Ostrava KST favoritem, výhra se ale nerodila snadno.

Hned v prvním zápase Mohammed Shouman nezačal proti Jiřímu Martinkovi dobře. Prohrával 0:2 na sety a 3:9. Přesto dokázal třetí sadu po bojovném výkonu ještě vyhrát. Dostal se do tempa, hra se začala obracet, ale nakonec první bod získal v koncovce pátého setu pro Ostravu Martinko. Domácí drží celou sezonu dobře hrající Samuel Kalužný a dobrou formu si přivezl i z MS z Budapeště, kde minulý týden startoval. Poradil si bez ztráty setu jak se Sadílkem, tak i s Jiřím Martinkem. Mezi tím přidal další bod Liberce Košťál, který přehrál Miroslava Bindače. Za stavu 3:1 oba týmy střídaly. Za domácí SKST Liberec nastoupil Jakub Seibert a Bindače střídal mladší bratr Jiřího Martinka - Tomáš. Seibert mu ale povolil jen jeden set a stvrdil výhru Liberce nad Ostravou v poměru 4:1.

V sérii hrané na 2 vítězná utkání se nyní oba týmy přesouvají do Ostravy, kde ve středu 1.5.2019. odehrají odvetu. Pokud by byl stav série 1:1, rozhodující třetí utkání by se odehrálo opět v Liberci v pátek 3.5.2019.