Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Libor Hudáček: Cítím na sobě větší odpovědnost, snažím se odevzdávat své maximum!

19. 12. 2019 | 17:09

Michal Bulíř a Michal Birner jsou momentálně na marodce, v pondělí do ruské KHL odešel Tomáš Filippi. Libereckému útoku aktuálně chybí klíčoví hráči, přesto však Tygři dokázali porazit silný Hradec po samostatných nájezdech. Velkou měrou se na tom podílel i Libor Hudáček, který dal gól, proměnil samostatný nájezd a bodoval tak v třináctém utkání v řadě. „Osobně statistiky moc nesleduju, ale lidi okolo mě o té sérií ví a píšou mi o tom, čímž mě trochu dostávají pod tlak," říká slovenský forvard.

hokej hudacek
Foto: www.hcbilitygri.cz

Libore, jak hodnotíš vítězný zápas proti Hradci, ve kterém vám chybělo několik opor?
Cenné dva body, ale škoda, že to na konci soupeř zdramatizoval a vyrovnal. Věděli jsme, to dneska budeme muset vydřít. Čekali jsme na přesilovky, které jsme v podstatě hráli s pěti novými hráči. Nakonec tam něco padlo, výhry si vážíme.

Dá se říct, že to dnes byl trochu souboj gólmanů. Oba předvedli výborné výkony…
To určitě, Hrášek nás podržel. Škoda, že mu to na konci neoplatili. Udělali jsme tam malou individuální chybu, to ale na skvělém výkonu obou brankářů nic nezměnilo.

Dnes oproti poslednímu zápasu tady v Hradci nepadlo moc branek, bylo to zlepšenou obranou Mountfieldu?
Ano, i před utkáním jsme si říkali, že to na moc gólů nebude. Celý zápas nám to potvrdil, museli jsme celých 65 minut čekat na jejich chybu, nakonec to ale stejně musely rozhodnout nájezdy.

Ty jsi dal tu v minulém zápase dal dva góly, dneska zase jedna branka a navíc úspěšný nájezd, hraje se ti tady v Hradci dobře?
Jo, mám to tady rád. Škoda, že nehrajeme v Hradci častěji, to bych byl nejlepší střelec. (smích)Foto: www.hcbilitygri.czPři tom nájezdu si místo kličky zvolil jednoduché zakončení…
Pár nájezdů, při kterých jsem zkoušel kličky, mi v poslední době nevyšlo, tak jsem dneska prostě jen vypálil. Měli jsme před zápasem video brankáře, takže jsme věděli, co máme dělat. I trenér mi říkal, že nemám nic vymýšlet a prostě to prostřelit.

V pondělí odešel Tomáš Filippi, zranění jsou Michal Bulíř a Michal Birner. Cítíš, že ta odpovědnost je teď víc na tobě?
Jsem v podstatě první centr, takže samozřejmě cítím nějakou odpovědnost. Beru to tak už od začátku sezóny, snažím se odevzdávat vše, co je v mých silách. Góly, nahrávky, ale taky hru dozadu.

V útoku vám sice momentálně chybí klíčoví hráči, v bráně však naopak kouzlí Dominik Hrachovina, s kterým jste zatím jen jednou prohráli. Co na jeho výkony říkáš?
Má obrovskou kvalitu, je dvojnásobný vítěz finské ligy. Je vidět, že ta česká liga je pro něho asi malá.

Ty už jsi bodoval v třinácti zápasech v řadě, máš tu sérii v hlavě?
Když mi to říkají novináři, tak jsem si toho vědom, ale tolik to nesleduju. Lidi kolem mě se na to ale koukají a posílají mi to, takže mi tím trochu dávají pod tlak. Jdu krok po kroku, pokud mi to tam bude padat, tak to bude jen a jen plus. Dodá mi to sebevědomí a energii do dalších zápasů.

www.hcbilitygri.cz