Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Marek Schwarz po vyřazení v CHL: Augsburg byl hratelný, měli jsme vyhrát

17. 10. 2019 | 6:39

V liberecké kabině ve středu v noci zavládl smutek. V tolik očekávaném duelu o postup do další fáze CHL Tygři potřebnou výhru za tři body neurvali a se soutěží se loučí. „Je to škoda. Za ten výkon jsme si tu výhru zasloužili,“ mrzelo brankáře Marka Schwarze.

hoAugSchmarz1
Foto: www.hcbilitygri.cz

Jak se hodnotí zápas, který jste asi měli vyhrát?
Je to škoda. Myslím, že jsme hráli dobrý zápas Bohužel jsme neproměnili šance. Jinak bych řekl, že jsme to poctivě odmakali a nechali tam všechno.

V čem byl soupeř lepší?
Těžko říct. Já si myslím, že jsme hráli dobře a vyhrát jsme si i zasloužili. Bohužel jsme nedali ty potřebné góly. Nic jiného bych tam neviděl, protože jsme opravdu odehráli dobrý zápas.

Navíc to oproti jiným zápasům klapalo i směrem dozadu...
Přesně tak. Oni toho moc neměli. Ty góly, co jsme inkasovali, byly takové nešťastné. Jeden padl z přemíry snahy, při tom druhém mi hráč bránil ruku a do toho přišla ta gólová střela.

Druhý gól byl přezkoumáván na videu. Věřil jsi, že by rozhodčí mohl rozpažit?
Když jsem to viděl na videu, tak jsem si myslel, že to uzná. Byl jsem v tu chvíli mimo brankoviště. Hráč do mě zajel, nemohl jsem chytat s vyrážečkou a do toho přišla ta střela. Takhle se to občas stane.

Nicméně ty jsi tým také několikrát podržel...
Něco jsem tam měl. Myslím, že jsem si taky zachytal slušně.

www.hcbilitygri.cz

Kdy se pro vás celá soutěž lámala? Bylo to třeba už v Belfastu?
Honili jsme to na poslední chvíli. Kdybychom ty první venkovní zápasy zvládli lépe, tak by to asi vypadalo jinak. Teď jsme jednoduše byli pod tlakem a to je vždycky těžší. Proti Augsburgu to ale bylo hratelné, měli jsme vyhrát.

Co se vám honilo hlavou, když jste obdrželi ten gól přes celé hřiště?
V ten moment už to nevypadalo příliš nadějně. Zbývala minuta do konce, takže by se musel stát zázrak, abychom to otočili.

Dá se ten pozitivní výkon přenést do ligy?
Určitě! Když si to dobré přeneseme do ligy a podaří se nám dát víc branek než dvě, tak by to mohlo být dobré.

Co říkáš na tu skvělou atmosféru, kterou podpořila tisícovka německých fanoušků?
Atmosféra byla výborná. Němci jsou známí tím, že se u nich fandí skvěle. Udělali tady parádní kulisu.

www.hcbilitygri.cz

www.hcbilitygri.cz

Hokejová Liga mistrů - skupina C:

Bílí Tygři Liberec - Augsburger Panther 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. L. Hudáček (Birner, Bulíř), 20. L. Hudáček (Bulíř, J. Vlach) - 3. McNeill, 35. Sezemsky (LeBlanc, Valentine), 59. Fraser. Rozhodčí: Jefremov (Kaz.), Kika - Hynek, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 5733.

Sestava Liberce: Schwarz - Šmíd, Hanousek, Derner, Havlín, Knot, Kolmann - L. Hudáček, Bulíř, Birner - Lenc, Filippi, Marosz - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Zachar, A. Musil, J. Vlach. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.