Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Marek Schwarz: Štěstíčko se odvrátilo, nezbývá než zabrat

28. 10. 2019 | 18:19

Bílí Tygři po páteční prohře s Karlovými Vary nevyzráli ani na hradecký Mountfield, a tak prohráli už pošesté za sebou. Podle brankáře Marka Schwarze už ani není prostor pro klid. „Těch proher už je moc, musíme zabrat,“ burcuje zkušený gólman.

hoHK19golman
Foto: www.hcbilitygri.cz

V úvodu soutěže jste byli schopní soupeře přestřílet, teď najednou šestá prohra v řadě. Co se děje s Libercem?
Těžko říct. Teď už se mi to opravdu nehodnotí jednoduše. Góly nám tam padaly na začátku a teď tomu tak není. Štěstíčko se otočilo zády, ale nám zkrátka nezbývá nic jiného než zabrat a tou bojovností se do toho vrátit zpátky.

Vy jste si sice vypracovali tlak v závěru, ale jinak to byli Hradečtí, kdo hrozili z vyložených šancí. Obrana ti moc nepomáhala...
Já bych neřekl, že to je jen obranou. My prostě musíme pracovat jako tým. Hokej se hraje po celé ploše. Měli bychom na sebe navazovat a systém, který hrajeme, by tak měl fungovat. Bohužel se nám to teď úplně nedaří, ale musíme na tom pracovat a zlepšit to.

V zápase dostal šanci Jirka Průžek, který překonal rakovinu. Vnímal jsi nějak ten jeho příběh?
Pro něj to je určitě skvělé. Jsem rád, že to všechno dobře dopadlo. Určitě to je šikovný hokejista, který na sobě pracuje.

Jak se z toho vzpamatovat před Spartou? Pořád se říká, že se nic neděje, ale...
No teď už se něco děje. Už nemůže být klid. Těch proher už je moc a my musíme pracovat ještě víc, abychom to zlepšili a hráli po celé ploše jako tým.

Vy zkušenější se to snažíte vyhecovat?
Snažíme se, ale je to práce celého týmu. My starší bychom to měli podpořit tím, že to zklidníme a pomůžeme mladším klukům. Věřím, že to děláme naplno. To není tím, že bychom v něčem polevili, ale bohužel to štěstí teď není při nás.

Máte to asi dost v hlavách. Je to třeba i jeden z důvodů, proč to s Hradcem nevyšlo?
Těžko říct. Nemůžu mluvit za kluky. Říkáme si, že máme dobrý tým na to, abychom takové zápasy zvládali. Nejsme od toho vůbec daleko. Je to hratelné, ale bohužel nám to tam nepadá. Musíme zabrat.

Je to o jednom zápasu?
Je to o jednom zápasu. Věřím, že se to zlomí a to jedno utkání nás nakopne.

Není škoda, že to teď přišlo v těch domácích zápasech. Přece jen z minulých let nejste zvyklí prohrávat doma...
Přesně tak. K nám nechtěl nikdo jezdit a my se k tomu musíme vrátit, aby to byl opět náš nedobytný hrad.

www.hcbilitygri.cz