Mikyska i Nováková získali na republikovém mistrovství v běhu na kolečkových lyžích libereckém areálu Vesec druhé tituly

27. 09. 2020 | 17:13

Tomáš Mikyska i Petra Nováková stoprocentně využili absence reprezentantů a na republikovém mistrovství v běhu na kolečkových lyžích získali double. Po sobotních sprintech, které byly kvůli chladnému a deštivému počasí ukončeny bez finále po kvalifikaci, ovládli dnes ve Vesci i distanční závody volnou technikou.

lyže kolečkové 70809097 2657576150959557 343074849368834048 o
Ilustrační foto

Mikyska po 15 kilometrech porazil o téměř půl minuty oddílového kolegu z Letohradu a vítěze juniorské kategorie Luďka Abraháma, bronz získal Kryštof Zatloukal. Ženskou desítku vyhrála karlovarská Petra Nováková před Sandrou Schützovou a Adélou Novákovou.

Členové reprezentačních týmů se nemohli mistrovství zúčastnit, protože jsou po soustředění v německém Oberhofu v karanténě.

Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích v Liberci - závody volnou technikou:

Muži (15 km): 1. Mikyska 33:16,4, 2. Abrahám (oba Letohrad) -28,1, 3. Zatloukal (Karlovy Vary) -31,1.

Ženy (10 km): 1. P. Nováková (Karlovy Vary) 27:48,1, 2. Schützová (Jilemnice) -57,9, 3. A. Nováková (Plzeň) -1:43,0.