Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Miloš Říha odtajnil nominaci na Karjalu. Z Tygrů se do Finska podívá Tomáš Filippi

01. 11. 2019 | 14:21

Extraligový kolotoč se příští týden na chvíli zastaví. Začátek listopadu totiž bude opět ve znamení tradičního turnaje Karjala, který je součástí série Euro Hockey Tour. V nominaci reprezentačního trenéra Miloše Říhy najdeme i zástupce tygří smečky.

hoFilipi
Foto: www.hcbilitygri.cz

Česká hokejová reprezentace i letošní ročník začne svou pouť, jejímž vrcholem bude květnové mistrovství světa ve Švýcarsku, ve Skandinávii. Turnaj Karjala zahájí svěřenci trenéra Miloše Říhy ve švédském Leksandu, kde sehrají utkání proti hokejistům tří korunek. Následně se poté přesunou do finských Helsinek, kde se postupně utkají s domácím týmem a Ruskem.

Hlavní kouč Miloš Říha společně s generálním manažerem národního týmu, Petrem Nedvědem, pozval na první akci reprezentační stálice, méně zkušené hráče i naprosté nováčky. Mezi ty, kteří již v českém dresu několik duelů odehráli, patří i forvard z tygřích řad, Tomáš Filippi.

Liberecká jednačtyřicítka zatím odehrála za tým České republiky přesně dvacet střetnutí, všechna v rámci EHT. Naposledy se Tomáš Filippi zúčastnil loňského klání ve Švédsku, kde kvůli zranění nastoupil pouze do jednoho utkání.

Na Karjalu také odcestuje bývalý brankář Severočechů, Roman Will, jenž v létě přestoupil do švédského Rögle.

První střetnutí sehrají Češi příští čtvrtek proti Švédsku.

www.hcbilitygri.cz