Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Nádherné góly vedly k cenné výhře! Bílí Tygři přehráli na domácím ledě Chabarovsk

22. 08. 2019 | 20:08

Kdo zavítal na poslední přípravné utkání Tygrů před novou sezónou, nemohl litovat. Pod Ještědem se hrál výborný hokej, zápasu nechyběly ani emoce. Domácí navíc nad soupeřem z KHL zvítězili s přehledem 4:1! Zářila především druhá formace, jež skvělými souhrami činila soupeřově defenzivě velké potíže.

hoChabarNew
Foto z www.hcbilitygri.cz

Zápas započal v pořádném tempu. Hra se přelévala ze strany na stranu a diváci ani gólmani se rozhodně nenudili! Zpočátku měl o něco více práce Marek Schwarz, jenž šelmy vedl i do čtvrtého přípravného duelu. Sám na něj uháněl Golubev, zkusil táhlý blafák do forhendu, špička Schwarzova betonu byla proti. V opačném brankovišti ztratil Langhamer po po kolizi rovnováhu, Tomáš Havlín ale z úhlu odkrytou část klece netrefil.

Velká příležitosti následně zapisovali výhradně domácí. Rostislav Marosz obdržel přihrávku do uličky, Langhamer nicméně nechal mezi betony hůl a snahu o zasunutí puku do branky znemožnil. Liberečtí hokejisté se snažili střílet ze všech pozic. Pokus Romana Graborenka se od brusle protihráče odrazil k Adamu Musilovi, jehož pohotovou navštívenku z mezikruží pozorný Langhamer vyrazil. Na straně Amuru si střeleckou aktivitu vzal k srdci také bývalý Tygr Vitásek. Jeho nahození bylo tečováno jen těsně mimo! Jelikož se neujala ani teč Tomáše Filippiho z bezprostřední blízkosti, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední část se nesla v rytmu libereckých not. Michal Birner vypálil švihem z pravého kruhu a Langhamerovi pomohlo břevno! Ruský celek měl exkluzivní příležitost na otevření skóre hned vzápětí, při současných vyloučení Vlacha s Graborenkem totiž před nimi byla dvouminutová výhoda pěti proti třem. Na Marka Schwarze svištěl jeden projektil za druhým, liberecký gólman zůstával pevný jako skála. V samotném závěru přesilovky už pálil Hynek Zohorna do otevřené svatyně, Ladislav Šmíd ovšem stihl střelu přizvednout do ochranné sítě!

Ve druhé polovině třetiny přichystaly šelmy svým příznivcům hned dvojnásobnou radost. Michal Birner ujel do přečíslení, místo přihrávky na Musila zvolil střelu na bližší tyč a Marek Langhamer nestihl reagovat - 1:0. Pohledný hokej pokračoval a další radost na sebe nenechala dlouho čekat. Rostislav Marosz luxusní křižnou přihrávkou z pravého kruhu našel Radana Lence, jemuž stačilo neminout odkrytou klec - 2:0!

Hned zkraje třetí dvacetiminutovky ruský celek snížil na rozdíl jediného gólu. Hynek Zohorna se ve společnosti svého bratra Tomáše Zohorny zjevil před Schwarzem, jehož se druhému jmenovanému po velice šťastné výměně puku podařilo prostřelit - 2:1.

Amur se snažil od vyrovnání. Rudenkov ujel po levé straně a ve velké šanci mezeru mezi rukou a tělem Marka Schwarze nenašel. Ještě složitější zásah vytáhl ostřílený brankář o chvilku později. Jazkov plácl ve skrumáži před brankovištěm do kotouče, ten se snášel směrem do sítě, Schwarz jej ovšem stihl schramstnout lapačkou! Klid na tygří hole mohl vrátit Lukáš Krenželok. Uvnitř pravého kruhu se zjevil úplně sám, Langhamer byl proti.

Slovo si tak vzala znovu druhá formace, která excelovala. Pohledný ťukes v útočném pásmu zakončil Rostislav Marosz nezištnou přihrávkou od modré lajny na před brankou čekajícího Tomáše Filippiho, jenž přizvedl touš mimo Langhamerův dosah - 3:1. Hned poté byl při úniku hákován Jan Ordoš a sám se chopil trestného střílení. Langhamera si úžasně rozhýbal a forhendem zasunul černou gumu za čáru - 4:1! Více gólů již nepadlo. Tygři zaznamenali na závěr přípravy cennou výhru!

www.hcbilitygri.cz