Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Nájezdy? Snažil jsem se čekat, co ze střelců vypadne, usmívá se Marek Schwarz

09. 10. 2019 | 7:35

To bylo drama! Severočeši k zachování postupových šancí v CHL potřebovali na ledě Augsburgu získat minimálně dva body, což se po vyrovnaném průběhu a nájezdové loterii poštěstilo. Nesmírně důležitým dílem ve vítězné skládačce byl znovu brankář Marek Schwarz! "Teď těch gólů dostáváme trošku méně, tak doufám, že to vydrží co nejdéle," přeje si.

hokej Schwarz 1 PP 10046
Marek Schwarz, foto: www.hcbilitygri.cz

Potřebovali jste dnes alespoň dva body a získali jste je. Jak se po zápase cítíš?
Jsem strašně rád, že se to podařilo! Škoda, že jsme dostali gól těsně před koncem. Mohlo to být hotové mnohem dříve a za tři body, což by bylo ještě lepší. Ale dva body jsme potřebovali, máme je, takže dobré.

Také dnes jsi tým hodně podržel a znovu sis užil vyvolávání svého jména.
Je to skvělé, avšak znovu to byla týmová práce. Kdyby tam přede mnou ti kluci nebyli, nešlo by to. To vyvolávání patří i jim.

Rozhodovaly nájezdy, jak sis před nimi věřil?
Snažil jsem se co nejdéle čekat, co ze střelců vypadne. Vždycky to dopadlo dobře pro mě, navíc jednomu hráči puk úplně ujel. Dali jsme gól, takže jsem v dalších sériích nebyl tolik pod tlakem a bylo to pro mě jednodušší.Marek Schwarz, foto: www.hcbilitygri.czHodně jste pracovali na zlepšení defenzivy. Určitě je super, že se to potvrdilo i v takhle důležitém duelu!
Je to přesně tak, jak říkáš. Chtěli jsme to zlepšit. Teď těch gólů dostáváme trošku méně, tak doufám, že to vydrží co nejdéle! Hrát zápasy s malým počtem obdržených branek je potřeba i pro psychiku. Je důležité i do budoucna vědět, že jsme schopni hrát dobře dozadu.

Můžou poslední dvě utkání znamenat, že by se nějak upravovala tvá pozice v týmu?
Ne, já to neberu tak, že by se mělo něco měnit. Prostě se mi teď povedly dva zápasy, kluci mi pomohli. Justin zachytal na Kladně taky výborně, to není o čem diskutovat. Uvidíme, co přijde. Nechci o tom ale spekulovat a nijak to neřeším.

V pátek jedete do Pardubic. Těm se úplně nedaří, ale rozhodně to nebude snadné. Co od střetnutí čekáš?
V extralize neexistuje lehký soupeř, v Pardubicích to je navíc vždycky těžké. Uvidíme, samozřejmě chceme vyhrát a uděláme pro to maximum!

www.hcbilitygri.cz