Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Nerad hraje pozdě, přesto dal dva góly. Doma by to měl být náš hrad, velí Libor Hudáček

06. 09. 2019 | 7:05

Přesně tohle liberečtí hokejisté po nevýrazných výkonech na úvod CHL potřebovali. Doma rozstříleli britský Belfast vysokým rozdílem 6:1, a to i díky dvěma zásahům Libora Hudáčka. Ten si kromě gólů a výhry cenil také toho, že se šelmy nenechaly vyprovokovat. "Soupeř hrál zákeřně. Byli jsme připraveni, o disciplíně jsme si hodně povídali," prozrazuje.

hoNerad
Foto z www.hcbilitygri.cz

Hokejová Liga mistrů - skupina C:

Bílí Tygři Liberec - Belfast Giants 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. L. Hudáček (Derner, Birner), 9. P. Jelínek, 29. Zachar (P. Jelínek, Havlín), 30. L. Hudáček (J. Vlach), 46. Lenc (Filippi), 60. Marosz (Lenc) - 25. Lake (Morgan). Rozhodčí: Salonen (Fin.), Šír - Ondráček, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 9:8, navíc Mullen (Belfast) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3314.

Sestava Liberce: Peters - Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš - J. Vlach, A. Musil, Zachar - Šír. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.

Situace v tabulce nebyla po dvou kolech zrovna ideální. Byli jste dnes v hlavách nastaveni tak, že už musíte vyhrát?
Jasně. Trip venku nám nevyšel podle představ, tak jsme si řekli, že ty body musíme získat nazpět doma. První krok nám vyšel a v neděli se pokusíme o další.

Zápasu určitě hodně pomohl tvůj gól už z první minuty. Jak jsi tu situaci viděl? Z tribuny to vypadalo, že se od tebe kotouč spíše odrazil.
V podstatě jsem jen bruslil okolo gólmana. Cítil jsem, že mě puk trefil do brusle a najednou to skončilo v bráně. Gólman to ještě skoro chytil. Měli jsme dobrý forček a za otevřením skóre jsme si šli od první sekundy. Určitě to pro nás byl dobrý vstup, ty se nám ale dařily také minulý rok. Musíme se toho držet, zvlášť, když hrajeme doma. Měl by to být náš hrad!

Druhý gól jsi vstřelil krásně z úhlu. Viděl jsi, že tam má brankář trošku místo, nebo to bylo spíše naslepo?
Četl jsem gólmana během hry. Všiml jsem si, že u tyček často nestojí v typickém hokejovém pokleku, tak jsem to zkusil. Měl jsem ho přečteného, nečekal to. Trošku jsem naznačil přihrávku nahoru, proto jsem ho asi zaskočil.

Centimetry tě navíc dělily od hattricku. Nemrzí malinko i přes výhru, že to tam potřetí nepadlo?
To mrzí každého hráče... V přesilovce jsem měl ještě jednu ránu bez přípravy, která trefila boční síť, pak ta tyčka. Trošku to mrzí, ale těší mě hlavně vítězství, stejně jako celý tým.

"Jsem rád, když se hraje co nejdříve"

Po utkání v Belfastu se hodně řešila disciplína. Giants hrají velice tvrdě, dneska jste se však nenechali tak strhnout. Bylo to hlavní téma před zápasem? A jak jsi na ledě vnímal soupeřovy provokace, včetně tvrdého zákroku na Honzu Ordoše?
Jejich kapitán to stejné udělal i v zápase na ledě Belfastu. Musí si to hlídat rozhodčí. Jsou to hity, které mohou někomu třeba i ukončit kariéru... Je to fakt nebezpečné. Hráč nemůže vidět toho třetího, který přijde do souboje. Je to zákeřné, sudí ho ale nicméně potrestali, dostal čtyři minuty. Byli jsme připraveni, o disciplíně jsme si hodně povídali. Trenér to zdůrazňoval, a jsem rád, že jsem se dneska drželi toho, čeho jsme měli a šli jsme si za vítězstvím.

Dnes se na místní hokejové poměry hrálo velice pozdě. V neděli vás pro změnu čeká Lulea už od dvou hodin, hned po obědě. Jaký z těchto "extrémů" ti vyhovuje víc?
Jsem rád, když se hraje co nejdříve. Člověk pak nemusí celý den čekat. Já osobně hraji nejradši tak od pěti. Ve dvě jsem ještě nikdy nehrál, tak uvidíme, jaké to v neděli bude. Musíme tomu přizpůsobit i stravu. Jsme každopádně profesionálové, každý udělá vše pro to, aby byl ve dvě ready.

www.hcbilitygri.cz

Tabulka:

1. Augsburg 2 0 2 0 0 6:4 4
  Lulea 2 1 0 1 0 6:4 4
3. Belfast 1 1 0 0 0 8:13 4
4. Liberec 3 1 0 0 2 11:10 3