Obránce Slovanu Martin Koscelník prodloužil v Liberci smlouvu do roku 2023

14. 09. 2020 | 19:09

Slovenský fotbalový obránce Martin Koscelník prodloužil v Liberci smlouvu do roku 2023. Severočeši o tom informovali na svém webu. Pětadvacetiletý hráč působí ve Slovanu od roku 2018, kdy přišel z Michalovců.

 

foslovan-banik2top
ilustrační archivní foto

"Jsem za prodloužení smlouvy rád. Už jsem si v Liberci celkem zvykl a jsem tu spokojený. Začal jsem dostávat větší minutáž na hřišti, za což jsem velmi vděčný a vím, že tento tým ještě neukázal všechno," uvedl Koscelník, který ve 44 zápasech české ligy vstřelil dva góly.

Podle trenéra Pavla Hoftycha si musel během minulé sezony těžce vydobýt pozici v týmu. "Dlouho byl mezi náhradníky a do zápasů se pravidelně dostával z lavičky spíš do pozice krajního záložníka. Do své role se dostal až po koronavirové pauze, ale od té doby si vybojoval jasnou pozici pravého beka," řekl kouč.

"Momentálně odvádí výborné výkony. Je důležité, že hraje stabilně. Nemá výkyvy a dokáže hrát velmi dobře do obranné fáze, zároveň umí podporovat i útočnou fázi," prohlásil Hoftych.

Před týdnem Koscelník debutoval ve slovenské reprezentaci v utkání Ligy národů proti Izraeli. "Má další motivaci k práci. Je dobře, že s ním klub podepsal novou smlouvu, jde pořád ještě o velmi perspektivního fotbalistu. Momentálně na pozici pravého beka patří do české špičky a věřím, že si i nadále uchová výkonnost, protože poctivě pracuje, a bude se zlepšovat," konstatoval Hoftych.

Slovan se ve čtvrtek představí na hřišti litevského týmu Riteriai v utkání 2. předkola Evropské ligy.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace