Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Oldrich Kotvan: Pro každého by byla čest hrát za tenhle klub

18. 09. 2019 | 19:19

K týmu Bílých Tygrů se připojil na poslední chvíli. Slovenský obránce Oldrich Kotvan byl angažován těsně před startem nového extraligového ročníku a v novém působišti se stále ještě rozkoukává. Tento týden by měl poprvé naskočit do zápasu, v neděli ho navíc čeká pikantní derby s Mladou Boleslaví, kde dvě sezony působil. Jak se těší a co od sebe očekává?

hoKotvan
Foto z www.hcbilitygri.cz

Přes léto jsi byl dlouho bez angažmá, najednou jsi u Tygrů. Jak se to seběhlo?
Všechno se to uskutečnilo ze dne na den, kdy o mě Liberec projevil zájem. Agent to dotáhl a hned ten den jsem utíkal sem na odpolední trénink.

Kdyby to neklaplo, měl jsi už jiné plány?
Díval jsem se na Německo, pak tam byla i možnost Rakouska. Velice rád ale zůstanu v české extralize. Tím spíš v organizaci, jako jsou Bílí Tygři. Myslím si, že pro každého hráče by byla čest hrát za tenhle klub.

V posledních dvou letech jsi nastupoval v Mladé Boleslavi, která je jedním z hlavních rivalů Bílých Tygrů. Jak myslíš, že to vezmou fanoušci?
Já nejsem jejich odchovanec a neodešel jsem ve zlém, takže to podle mě vezmou úplně v pohodě. Ale uvidíme.

Ty patříš k ofenzivním obráncům, který pravidelně boduje. Podobnou roli bys měl mít i tady. Už jste se o tom bavili s trenéry?
Určitě bavili. Ze začátku se ale do toho budu chtít hlavně dostat, protože poslední zápas jsem hrál právě proti Liberci na jaře v play-off. Začnu jednoduše, ofenzivní choutky nechám stranou a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Hlavní je se dostat do zápasového tempa.

Nastoupíš už v tomhle týdnu?
Měl bych jet do Ostravy podle všeho, pak nás čeká doma Boleslav.

Těšíš se na derby?
Speciálně asi ne. Beru to utkání jako každé jiné. Ale samozřejmě, je to poslední klub, ve kterém jsem hrál. Dokonce jsem tam absolvoval letní přípravu, takže to bude trošku jiné. Mám tam spoustu kamarádů.

Bílí Tygři jsou napříč republikou pověstní i svým zázemím. Jak se líbí tobě?
Já tohle kvituji. Ještě jsem to ani nestihl celé projít, takže mě toho hodně čeká. Zatím jsem z toho nadšený. V kariéře jsem se s ničím podobným nesetkal.

A zvládl jsi prohlídku města?
Nestihl jsem to ještě, protože pořád bydlíme v Boleslavi, takže sem dojíždím. Časem se to zvládne. Vím, že je tu spoustu možností, budeme toho chtít i s manželkou využít.

Jak se ti koukalo na první domácí bitvu se Spartou, kdy Tygři předvedli nevídaný obrat?
Já jsem byl nadšený. Za svoji kariéru jsem takový zápas nezažil. Cítil jsem euforii, jako kdyby se hrálo o titul. Pro fanoušky to muselo být úžasné. Dovolím si tvrdit, že takové utkání je jednou za kariéru

Tak to budeš doufat, že to zažiješ i na ledě, ne?
Prožíval jsem to tak, jako bych na tom ledě skutečně byl.

www.hcbilitygri.cz