Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Osmnáctiletý hokejový obránce Jakub Dvořák odešel z Liberce do zámoří. Bude hrát za Swift Current Broncos

03. 01. 2024 | 18:18

AKTUALIZOVÁNO: Hokejový obránce Jakub Dvořák odešel z extraligového Liberce do juniorské zámořské soutěže WHL, kde bude hrát za tým Swift Current Broncos. Kanadský klub angažování osmnáctiletého beka oznámil na svém webu.

Swift Current Broncos
Ilustrační foto je z oficiálního webu klubu Swift Current Broncos

Dvořák patří mezi talenty českého hokeje, loni jej ve druhém kole draftovalo Los Angeles a následně s Kings podepsal i nováčkovskou smlouvu. Sezonu začal v mateřském klubu a do poloviny prosince si připsal 19 startů v extralize, ve kterých vstřelil dvě branky a přidal asistenci.

Následně ale na vlastní žádost přestal do soutěžních zápasů nastupovat a z osobních důvodů se vzdal nominace na juniorské mistrovství světa, na které jej chtěl kouč Patrik Augusta nominovat. Nyní se Dvořák, jenž byl v minulé sezoně kapitánem reprezentace do 18 let, přesunul do zámoří.

čtk

Odchovanec Bílých Tygrů Jakub Dvořák opouští liberecké barvy. Mladý obránce nastupoval poslední dvě sezóny za „A“ tým, nyní se přesouvá do kanadské WHL. Profil Jakuba Dvořáka

Talentovaný obránce Jakub Dvořák je libereckým odchovancem a už od mládežnických kategorií pravidelně nastupoval za starší ročníky. Jinak tomu nebylo ani v sezóně 2021/22, kdy hrál převážně za juniorku, byť byl věkem stále dorostenec. Během ročníku ho sice potkalo dlouhodobé zranění, i tak toho ale stihl hodně! Na mistrovství světa kategorie U18 to s našimi reprezentanty dotáhl na konečnou čtvrtou příčku. S Tygry to navíc v jarním play-off dostal až do finále, po němž si nakonec na krk pověsil stříbro. Kromě toho si na farmě v Benátkách připsal první starty mezi dospělými.

V následující sezóně už se okamžitě zařadil do základní sestavy libereckého „A“ týmu, v půlce sezóny ho ovšem ze hry vyřadilo zranění. V jejím závěru se ovšem stihl včas uzdravit na mistrovství světa osmnáctiletých, kde vedl český tým jako kapitán. V dubnovém draftu NHL po něm poté v druhém kole sáhli Los Angeles.

www.hcbilitygri.cz