Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Pardubický trenér Radoslav Kováč potvrdil, že od nové sezony povede fotbalisty Liberce

26. 05. 2024 | 5:56

Pardubický trenér Radoslav Kováč po sobotní výhře 1:0 na stadionu Bohemians 1905 v závěrečném pátém kole ligové nadstavby oznámil, že od nové sezony povede fotbalisty Liberce. Čtyřiačtyřicetiletý kouč na tiskové konferenci potvrdil spekulace médií, podle nichž ho severočeský klub ze smlouvy platné do příštího roku vykoupil uplatněním výstupní klauzule.

kováč
Foto z www.fkpardubice.cz

Kováč ve Slovanu, který v této ligové sezoně obsadil po základní části sedmé místo a pak neuspěl v nadstavbové skupině o Evropu, nahradí Luboše Kozla. Bývalý český reprezentant byl na pardubické lavičce od předloňského září, premiéru si tehdy v nejvyšší soutěži odbyl právě v Ďolíčku porážkou 0:1. Mužstvo opouští s ligovou bilancí 20 vítězství, osmi remíz a 30 proher.

Kováč prozradil, že smlouvu se Slovanem uzavřel už před začátkem nadstavby, kdy ještě Pardubice zdaleka neměly jistotu, že v lize zůstanou. "Před nadstavbou se mi těžko spalo. Byl jsem už podepsaný v Liberci a byl jsem snadný terč, ten tlak od vedení byl velký," řekl Kováč.

Jeho pardubičtí svěřenci se definitivně zachránili po minulém kole a vítězství 4:0 nad Karvinou. "Oddechl jsem si až po Karviné, když jsme věděli, že jsme z toho venku. Jako trenér jsem se tady hodně naučil. Máme s hráči fantastický vztah, na kluky tady budu rád vzpomínat," prohlásil Kováč.

Během své hráčské kariéry získal český titul s pražskou Spartou. Později hrál ruskou ligu za Spartak Moskva, anglickou za West Ham United a švýcarskou za Basilej. Nasbíral také 30 startů za českou reprezentaci.

Trenérskou práci zahájil jako asistent ve Spartě, pak pracoval jako hlavní kouč v druholigových klubech v Opavě a Táborsku. Do Liberce se vrátí po 10 letech, tehdy tam strávil jednu sezonu ještě jako hráč. Nyní ho do Slovanu přilákal nový klubový majitel Ondřej Kania.

čtk