Po osmi letech opouští jabloneckou kabinu brankář Vlastimil Hrubý

18. 05. 2022 | 8:12

Jiří Zemler, Zdeněk Jánoš, Michal Špit a plno dalších vynikajících brankářů, kteří hájili barvy FK Jablonec. Teď po osmi letech odchází další velikán mezi tyčemi Vlastimil Hrubý.

fotbal jablonec branař -teplice5
Foto: Artur Irma

V dresu Jablonce nastoupil Vlastimil Hrubý celkem k 199 soutěžním zápasům v první lize, českém poháru a soutěžích UEFA. Včetně ligového působení ve Znojmě si Vlastimil Hrubý připsal 200 zápasů v první lize a vychytal v nich 64 čistých kont. Nyní si brankář Hrubý vybral cestu zpět domů na jih Moravy a po osmi letech opouští Jablonec.

"Bylo to krásných osm let, našel jsem tady spoustu kamarádů i mimo fotbal. Jsem moc rád, že jsem tu vydržel tak dlouho. Tak nějak jsem cítil v této sezóně, že pokračovat tady už nebudu. Ale jsem rád za šanci v Jablonci a celých těch osm let. Byla to paráda a klub mi přirostl k srdci," říká Vlastimil Hrubý, který přišel do Jablonce před zlomovou sezónou 2014/2015, kdy se Jablonec transformoval do klubu, který chce pravidelně bojovat o nejvyšší příčky a s výjimkou několika sezón se nám to pravidelně daří.

"Samozřejmě na to vzpomínám. Přišel jsem sem jako neznámý brankář a věřím, že jsem tady odvedl dobré služby. Vesměs, když nepočítám tuhle sezónu, tak jsme byli několikrát okolo stupňů vítězů a zažili jsme plno krásných zážitků," říká sedmatřicetiletý brankář, který v Jablonci nosil dres s číslem 30.

Spoluhráči v kabině pro Vlastu připravili na rozloučenou něco dobrého na cestu, co má Vlasta rád a dostal 199 plechovek piva, které symbolizují 199 zápasů, které v Jablonci odchytal. Rozloučení s fanoušky je v plánu přímo na Střelnici při jednom z domácích ligových zápasů. 

Odchovanec mládežnických týmů Zbrojovky Brno se po hostování v Kohoutovicích, Xaverově a Bystrci na prvoligovou úroveň dostal postupem se Znojem. Právě v jeho dresu si v roce 2013 připsal první minuty na ligové úrovni. V létě 2014 už přišlo jeho angažmá na jablonecké Střelnici. Zelenobílý dres oblékal úctyhodných osm let a nastoupil v nich k 172. ligovým zápasům, celkem své ligové starty zaokrouhlil na rovných 200 zápasů, v kterých vychytal 64 čistých kont. Nejdelší neprůstřelnost udržel v pěti po sobě jdoucích ligových zápasech a časomíra se tehdy zastavila na vynikajících 486. minutách.

S Jabloncem 185 centimetrů vysoký brankář zažil mnohé, vzpomínat bude jistě na evropské poháry, byl totiž u obou historických účastí v základních skupinách Evropské i Evropské konferenční ligy. Po svém přestupu na Střelnici tvořil gólmanskou dvojici nejdříve s Michalem Špitem a poslední čtyři roky zase s Janem Hanušem. V posledních dvou ligových sezonách se potýkal s problémy se zády, většinou kryl záda parťákovi Janu Hanušovi a připsal si už jen deset ligových startů. Teď ho jeho touha táhne zpět domů na jih Moravy, odkud pochází.

Foto: www.fkjablonec.cz

Vlasta Hrubý: Zážitků z Jablonce mám hodně

Po osmi letech opouští jabloneckou kabinu brankář Vlastimil Hrubý. Jak přiznává v rozlučkovém rozhovoru pro klubový web, Jablonci bude dál fandit, klub mu totiž přirostl k srdci.

Po dlouhých osmi letech opouštíš Jablonec. Jaké budeš mít vzpomínky na náš klub?

Bylo to krásných osm let. Našel jsem tu spoustu kamarádů a to i mimo fotbal. Jsem za to rád, že jsem tu zůstal tak dlouho. Celou tu poslední sezonu jsem cítil, že pokračování už tu asi nebude možné. Jsem ale rád za šanci, kterou jsou tu získal. A těch osm let, to je prostě paráda. Klub mi přirostl k srdci a vždycky mu budu fandit.

Vzpomeneš si ještě někdy na sezonu 2014/2015, kdy jsi přišel na Střelnici? Tehdy se tu skládal tým pod koučem Šilhavým, který měl začít novou klubovou éru.

To víš, že si vzpomenu. Já jsem sem přišel jako takový neznámý brankář. Doufám, že jsem tu odvedl dobré služby. Za těch osm let, když nepočítám letošní sezonu, jsme byli vesměs třikrát třetí a dvakrát čtvrtí, takže to bylo krásných osm let a v nich hrozně moc zážitků.

Zažili jsme spolu i výjimečné zápasy, třeba v Evropě.

Na to člověk nezapomene. Jak na zápas v Kodani, nebo jak jsme s Ajaxem měli tak blízko k postupu. Pak jsme šli do skupiny rovnou bez předkol, když zrovna byla ta šance. Třeba teď i ta Konferenční liga, i když jsem nechytal, to byl také parádní zážitek. Na to se nedá zapomenout.

Letos se nám sezona ale možná i díky účasti ve skupině hrubě nevyvedla. Byla velká úleva, když jsme se v posledním kole nadstavby definitivně zachránili bodem ve Zlíně?

Byla to strašně velká úleva. Celá tahle sezona byla taková divná, vůbec nevím, proč k tomu vůbec došlo. Prostě jsme si to vyžrali až do posledního kola. Byly to velké nervy, protože ambice Jablonce jsou úplně někde jinde, než hrát o záchranu. Věřím tomu, že tato sezona byla z tohoto pohledu jen výjimečná a příští rok to bude zase něco úplně jiného a Jablonec uvidíme v první šestce.

Jaké budou tvé další kroky v kariéře?

Abych řekl pravdu, tak moc netuším. Jediné, co vím, že mi od zítra začíná práce doma (smích). Co bude dál, to uvidím. Myslím si, že se to teď nějak rozjede. Nějaké kontakty a naťukávání ze stran týmů by bylo, tak uvidíme. Rád bych ještě pokračoval, nejlépe v první lize, tak abych se sem do Jablonce ještě jako soupeř podíval. Teď momentálně ale nic slíbeného nemám.

Nepřemýšlel si i nad trenérskou dráhou, tak jako to udělal třeba i Michal Špit?

Tak přemýšlel. Nějaké naťukávání tu bylo i s vedením Jablonce, ale nějakým způsobem jsem ještě nechtěl tu kariéru ukončit. Po tom všem, čím jsem si za ten rok a půl prošel, těmi zraněními a vším okolo, bych si chtěl ještě rok dva zachytat.

www.fkjablonec.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace