Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Poslední domácí bitvu obstarají v Jablonci Budějovice. Utkání na Střelnici začíná ve 14:30

01. 12. 2019 | 5:07

První prosincový den se v Jablonci nad Nisou půjde letos naposledy na prvoligový fotbal. V závěrečném domácím utkání hostíme na Střelnici rozjetého nováčka z Českých Budějovic. Utkání začíná dnes od 14:30 hodin.

foJBCBpozv
Foto: www.fkjablonec.cz

Jihočeši se po čtyřech letech vrátili mezi ligovou elitu a jako staronový nováček si vedou nad očekávání. Aktuálně se nacházejí s 24 body v prostřední skupině ligové tabulky, přesněji na deváté příčce. Přitom vše tak růžově na startu FORTUNA:LIGY pro Dynamo rozhodně nevypadalo.

Ještě na konci září se tým z kraje rybníků po porážce v Liberci ocitl na poslední příčce ligové tabulky. Od té doby však svěřenci trenéra Davida Hořejše udělali parádní sérii pěti vítězství v řadě, kterou přepsali klubovou historii. Ba co víc, o posledním víkendu jí ještě prodloužili, když na pažitu favorizované Sparty uhráli cennou remízu 3:3 a prodloužili svou sérii neporazitelnosti na šest utkání v řadě. Je potřeba připomenout, že Jihočeši dokázali vstřelit v posledních kolech tři branky při všech výjezdech, jak na půdě Sigmy Olomouc, Teplic a naposledy i na Spartě a proto by se měla mít družina Petra Rady pořádně na pozoru!

Černobílé čeká v závěrečných třech podzimních kolech nelehký los, který je zavádí po Spartě na jabloneckou Střelnici, pak přivítají Příbram a rok zakončí duelem na hřišti vedoucí Slavie. „Klukům stále opakujeme, aby se chovali a trénovali stejně. Povedla se nám série zápasu, ale stále máme respekt a pokoru k soupeřům v celé lize. Jsem přesvědčený, že do konce podzimu ještě pár bodů přidáme,“ odhaduje trenér Hořejš.

Za vzestupem Dynama můžou být i poslední příchody zkušených posil do kádru. Na Střeleckém ostrově se totiž na začátku září upsal bývalý reprezentační kapitán a odchovanec místního Dynama stoper Tomáš Sivok. Brzy po něm se trenérovi hlásili i útočník Delarge a záložník Ekpai. Další zkušenou posilou se stal čerstvě čtyřicetiletý gólman Jaroslav Drobný, který je taktéž budějovickým odchovancem se zkušenostmi nejen z německé Bundesligy či českých reprezentací. Černobílým ale bude v neděli na Střelnici scházet útočník Schranz, pykající za žluté karty.

Náš Jablonec pět posledních ligových kol neprohrál. Naposledy přivezl plusový bod ze hřiště konkurenta na Slovácku. Za třemi body půjde tým trenéra Petra Rady i v posledním domácím letošním představení. Po karetním trestu už může náš lodivod počítat i s dvojicí Jovović - Krob. „Je to poslední domácí utkání, tak ho chceme vyhrát. Vyjma domácího zápasu se Slavií jsme to doma zvládali, i když někdy se štěstím. Teď bychom to potřebovali doma uzavřít vítězstvím, protože pak hrajeme dvakrát venku. České Budějovice teď mají výbornou formu, uhráli v minulém kole bod na Spartě. To je pro ně velké povzbuzení. Určitě nás čeká těžké utkání. Teď je to o tom se dobře koncentrovat na poslední tři zápasy, abychom to dobře zvládli. Doma jsme prohráli jen se Slavií, která byla v zápase dominantní. Teď to chceme zakončit doma vítězně,“ říká před nedělním duelem trenér Petr Rada.

Pohled do historických statistik prozrazuje, že oba týmy už na sebe narazily v 35 soubojích. V 16 případech byl úspěšnější Jablonec, v 11 duelech Jihočeši a osmkrát se body dělily po remíze. Letošní podzimní duel v jihočeské metropoli neměl vítěze, Jablonec sice na hřišti soupeře brzy vedl zásluhou Sýkory, domácí však v druhém poločase Čoličem srovnali na konečných 1:1. Na Střelnici má ale Jablonec proti Dynamu dobrou bilanci, Českobudějovičtí tu naposledy uloupili všechny body na jaře roku 2005.

www.fkjablonec.cz