Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přestupová bomba! Pod Ještěd se po sedmi sezonách v zámoří vrací Radim Šimek

14. 06. 2024 | 15:35

Po sedmi sezonách v zámoří se do Liberce vrací Radim Šimek, který s Bílými Tygry v roce 2016 slavil zisk mistrovského titulu. V NHL odehrál v dresu San Jose Sharks 209 zápasů, dalších 130 startů přidal v AHL. S klubem se dohodl na tříleté smlouvě.

šímek
Foto z www.hcbilitygri.cz

Rodák z Mladé Boleslavi a odchovanec Benátek nad Jizerou s Libercem získal v roce 2016 mistrovský titul. V extralize odehrál výhradně v dresu Liberce 211 utkání a nasbíral 91 bodů za 37 branek a 54 asistencí. V české reprezentaci absolvoval 42 utkání, vstřelil pět gólů a na šest přihrál. Startoval na světových šampionátech v letech 2016, 2017 a 2022. čtk

Šimek odcházel před sedmi lety do zámoří jako produktivní ofenzivní obránce, který měl na svém kontě extraligový titul, stříbrnou medaili a dvě účasti na mistrovství světa. Do NHL se dostal ve své druhé sezoně za mořem a v dresu Žraloků odehrál pět sezon a 209 utkání, ve kterých nasbíral 29 bodů. V reprezentaci naposledy naskočil na světovém šampionátu v roce 2022, kde s týmem dosáhl na bronz.

Ve svých jednatřiceti letech bude patřit k nejzkušenějším hráčům týmu a zařadí se mezi hlavní pilíře liberecké defenzivy. V extralize dosud naskočil do 211 zápasů, v nichž nastřádal skvělých 91 bodů a v mistrovské sezoně byl dokonce oceněn jako nejužitečnější hráč play-off. "V hlavě jsem měl, že chci k Tygrům a jsem nesmírně rád, že se sem po sedmi letech vracím. Chci navázat na výkony, které jsem tu předváděl před svým odchodem do Ameriky," prozradil první dojmy zkušený bek.

Foto z www.hcbilitygri.cz

Profil Radima Šimka

Odchovanec benáteckého hokeje rozjel svou profesionální kariéru právě na bývalé farmě Bílých Tygrů. Do extraligového hokeje poprvé nakoukl v sezoně 2012/13, o rok později byl už stabilním členem A-týmu. Poprvé o sobě dal výrazně vědět v ročníku 2014/15, kdy se zařadil mezi opory a stal se nejproduktivnějším obráncem Tygrů. Svoji výkonnost si udržoval i v dalších dvou letech, kdy působil pod Ještědem. S týmem dvakrát ovládl základní část, získal mistrovský titul v roce 2016 a stříbrné medaile o rok později. Před svým odchodem do zámoří, kdy se upsal San Jose Sharks, se ještě dvakrát zúčastnil světového šampionátu. Kariéru za mořem začal na farmě v San Jose Barracuda, o rok později se ale už posunul do NHL, kde v dresu Žraloků během pěti sezon naskočil do 209 utkání. Uplynulou sezonu odehrál znovu na farmě u Barakud, kde nosil kapitánské céčko. V březnu byl pak vytrejdován do Detroitu a sezonu dokončil na jejich farmě v Grand Rapids. Od nového ročníku se upsal Bílým Tygrům do dubna 2027.

Archivní fotoVyjádření hlavního trenéra Filipa Pešána

Radima Šimka netřeba dlouze představovat. Do naší organizace přichází skvělý člověk a vynikající hokejista, morální lídr a vzor pro naše mladé hráče. Do NHL se prosadil díky svojí vynikající hře v defenzivě v kombinaci s ofenzivními choutkami a já věřím, že takový hokej od Radima v tygřím dresu opět uvidíme. Jsem rád, že minimálně v dalších třech letech bude Radim výraznou tváří našeho klubu.

www.hcbilitygri.cz