Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

První letošní derby je tu! Liberečtí Tygři přivítají mladoboleslavské Bruslaře

22. 09. 2019 | 7:27

Tygři po prvním domácím zápase se Spartou, který šelmy ve velmi dramatickém závěru vyhrály v poměru 8:7 po prodloužení, čeká další vyrovnaný soupeř. V dalším domácím duelu nastoupí proti svému největšímu rivalovi – Bruslařům z Mladé Boleslavi. Zelenobílým hráčům se v liberecké Home Credit Aréně vůbec nedaří. Devět let zde nevyhráli jediný zápas. Podaří se Tygrům tuto šňůru ještě prodloužit?

hoMBtitul
archivní foto

Bílí Tygři Liberec versus BK Mladá Boleslav

Počet zápasů: 36
Bilance: 21 – 7 – 0 – 0 – 8
Skóre: 116:78

Změna mladoboleslavské sestavy

BK Mladá Boleslav přijede do Liberce s nemálo obměněným kádrem. Do klubu přestoupili dva hráči, jenž v minulosti oblékali dres Tygrů. Bývalý kapitán Martin Ševc, který byl oporou liberecké obrany, přestoupil k Bruslařům hlavně z rodinných důvodů, aby byl blíže ke svému domovu. Druhou posilou Středočechů spjatou s libereckým klubem je Jan Stránský. Ten odehrál v barvách Tygrů tři sezóny a po přestupu do Chomutova, kde hrál rok, se rozhodl změnit působiště a odešel do města automobilů.

Mladoboleslavský tým také posílil mistr extraligy z Třince David Cienciala. Na druhou stranu, bruslařské řady opustili zkušení obránci Jan Hanzlík, který ukončil kariéru, a David Němeček, jenž tuto sezónu bude nastupovat za finský klub Rauman Lukko.

První zápasy sezony 2019/2020 zelenobílým vycházejí podobně jako Tygrům. Porazili HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc a HC Kometu Brno.

Tygři jedou na vítězné vlně

Tygrům se na začátku extraligy velmi daří, neboť vyhráli všechny tři zápasy. Postupně porazili týmy Mountfield HK, HC Sparta Praha a HC Vítkovice Ridera. Na úvod extraligy měly šelmy velmi kvalitní soupeře a dokázaly, že se o vítězství přímo poperou. To předvedly v posledních dvou zápasech. Po vyrovnání až v úplném konci utkání se hra přesunula do prodloužení či k nájezdům, kterými Tygři dokonali svůj obrat.

V nedělním duelu se nám poprvé doma představí slovenský bek Oldrich Kotvan, který v minulých dvou sezónách působil v Mladé Boleslavi. Mimo jiné se Středočechy absolvoval letní přípravu.

Mezi oběma týmy panuje velká rivalita, a proto vzájemné zápasy vždy slibují napínavou podívanou. Připíší si Tygři plný počet bodů a prodlouží neporazitelnost na vlastním ledě, kde Bruslaři nemůžou uspět už od listopadu 2010? Přijďte se podívat na derby a podpořit Bílé Tygry svými hlasivkami! Zápas začíná vhozením buly tuto neděli v 16:00.

www.hcbilitygri.cz