Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Radim Breite: Nehrajeme špatně, ale chybí nám finální fáze

11. 08. 2019 | 12:00

V den zápasu oslavil jubilejní 30. narozeniny. Dárek v podobě bodů ale společně s hráči před prázdnými tribunami nevybojoval. "Už jsem v Edenu pár zápasů zažil a je to krásný, když je plný stadion. Takhle je to divný," smutnil liberecký kapitán. "Bylo ale pěkné, že jsme tu měli více fanoušků, kteří fandili celý zápas. Tímto jim děkujeme," dodal závěrem.

foLBslaPrazdLeti
Foto: www.fcslovanliberec.cz

V den zápasu jsi slavil 30. narozeniny. Dárek jsi ale nedostal...

Bohužel. Na narozeniny se ale nehraje. Prostě jsme to nezvládli a prohráli.

Měli jste těžký los na začátek soutěže. Věřili jste ve více bodů po pěti kolech?

Je jedno, jestli máte těžký nebo lehký los. Nad každým týmem se dá zvítězit i prohrát. My jsme to ale rozjeli špatně a teď to bude těžké. Jedeme do Karviné a následně máme doma Spartu. Nečeká nás nic jednoduchého.

Proč to na Slavii nevyšlo? Například ty jsi přihrával Karafiátovi do tutové šance.

Přihrál jsem mu blbě. To je náš největší problém. Nemáme finále. Je jedno, jestli jsme měli šance. Prostě jsme prohráli 0:1.

Dá se říct, že už na mužstvu leží psychická deka po čtvrté porážce v řadě?

To si nemyslím. Dneska jsme to prostě nezvládli. Z mého pohledu jsme ani v jednom zápase nepropadli. Možná trochu s Plzní, která nás, můžu říct, přehrála. Je to jen o tom, abychom začali dávat góly a věřím, že se to otočí k nám.

Co jsi říkal na atmosféru před prázdnými tribunami? Paradoxně jsme měli nakonec více domácí atmosféru díky fanouškům my...

Není to fotbalový. Jedete na Slavii, kde chodí nejvíc fanoušků v lize a hrajete před prázdným stadionem. Já už jsem tu pár zápasů zažil a je to krásný. Bez fanoušků je to divný. Ve finále to je ale jedno. Pořád se hrálo o tři body jako při každém jiném utkání.

Jak jsi vnímal podporu našich fanoušků?

Bylo to pěkný. Hrajete na Slavii a máte tu víc fanoušků. My jim za to tímto děkujeme. My se teď musíme koukat sami na sebe, abychom uhráli nějaký body.

Myslíš si, že by utkání vypadalo jinak před plným stadionem? Že by vás to vyburcovalo k lepším výkonům?

Těžko říct. Možná jo možná ne. Možná by to byla výhoda pro Slavii. Tohle se ale nikdy nedozvíme.

Za celý zápas jsme nevystřelili na bránu. Kde vidíš problém?

Chybí nám finální fáze. Nehrajeme špatně, ale my se dostaneme k vápnu a pak už to nedotáhneme.

www.fcslovanliberec.cz