Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Roman Graborenko: V Liberci se hraje dobrý hokej a vím, že tu je velká šance něco dokázat

19. 08. 2019 | 8:58

Roman Graborenko toho ve své kariéře stihl už hodně. Velkou část kariéry strávil v zámoří a je to na jeho angličtině znát. Bílí Tygři jsou pro něho už druhou tuzemskou štací a v Čechách se mu zatím líbí. "Byl jsem překvapený, na jak dobré úrovni tady hokej je," říká nejvyšší muž celého týmu.

hograb
Foto: www.hcbilitgri.cz

Jak se ti zatím líbí v Liberci?
Musím říct, že je tu všechno v pořádku. Město je hezké a máme tu skvělé zázemí. Jde i o jeden z důvodů, proč jsem sem šel. Má to tu vysokou úroveň a patří to určitě k tomu nejlepšímu, co je v České republice. Vše, co jako hráč potřebujete, tady najdete.

Minulou sezonu jsi nastupoval v Litvínově, můžeš to porovnat?
Je to jiné. Oni mají také skvělou organizaci, o tom žádná. Jsou to ale dvě odlišná města a pozornost je jiná.

Jak se ti zatím líbí atmosféra v mužstvu. Cítíš, že je opět hladové po úspěchu?
Určitě. Každý se chce ukázat a mnoho týmů má šanci vyhrát titul. I pro tuhle sezonu se musíme ještě zlepšit. Věřím, že to tak chce každý v týmu.

Ty jsi sám už nastupoval v mnoha soutěžích. Kde ti to vyhovovalo nejvíce?
To je těžké říct. Severoamerický hokej je odlišný od toho v Evropě a i KHL je jiná. V každé lize jsou dobří hráči a je na nás, abychom se adaptovali. Každá soutěž má něco.

Je něco konkrétního, co se ti líbí na českém hokeji?
Když jsem přišel, byl jsem překvapený, protože jsem nečekal, že je to tady na tak dobré úrovni. Teď už to vím. Hraje se tu skvělý hokej, hráči mají dovednosti a je to rychlé.

A co pro tebe bylo na začátku naopak nejtěžší?
Ani nevím, už jsem se toho hodně nacestoval, byl jsem v několika týmech. Všude jsou věci, které je třeba respektovat a přizpůsobit se tomu prostředí. Tady jsou taky určité zvyky, tradice a jiný pohled na věci. Tohle je v pořádku. Jsme tu kvůli hokeji a ten je prakticky všude stejný.

Bílí Tygři budou v nové sezoně hrát opět Champions Hockey League. Jak se na to těšíš?
Je to skvělá příležitost pro klub i pro nás hráče. Můžeme se předvést v Evropě, můžeme ukázat, že máme silný mančaft. V téhle soutěži si nastavíte zrcadlo, jak si reálně stojíte v konkurenci nejlepších. Těším se na to.

Foto z www.hcbilitygri.cz

Mohl bys sebe popsat jako hráče. Jaké jsou tvé nejsilnější stránky?
To nevím, mojí prací není hodnotit sám sebe. Mojí prací je hrát dobrý hokej na ledě a být dobrým spoluhráčem v kabině. Lidé, kteří sledují hokej, mohou posoudit sami. Chci být platný jako hráč a za tým se postavit za každé situace.

O své roli už ses bavil s trenéry?
Ano, probírali jsme to. Je to i důvod, proč jsem si Tygry vybral. Být součástí této organizace a být úspěšný, to je v tuhle chvíli můj cíl. V Liberci se hraje dobrý hokej a vím, že tu je velká šance něco dokázat.

www.hcbilitygri.cz