Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Roman Koudelka je součástí nominace skokanů na lyžích pro příští sezonu

22. 05. 2024 | 17:29

Skokan na lyžích Roman Koudelka figuruje ve 34 letech v nominaci české reprezentace na další sezonu. Rodáka z Turnova doplňuje Benedikt Holub. Ženské kvarteto tvoří sestry Karolína a Anežka Indráčkovy, Klára Ulrichová a Veronika Jenčová. Vedení skokanské reprezentace o tom informovalo na facebooku.

koudelka roman zakopane1 2024 kor-scaled
Roman Koudelka, foto z www.skoky.net

Koudelka byl v uplynulé sezoně jediným pravidelným účastníkem Světového poháru, v konečném pořadí skončil na 33. místě se 163 body. Jeho nejlepšími výsledky byla devátá místa z Willingenu a Trondheimu. Do první desítky v pořadí pohárové soutěže se vrátil po čtyřech letech.

S vítězem pěti závodů Světového poháru vytvoří reprezentační duo třiadvacetiletý Holub. S Koudelkou se představil letos v lednu v rámci závodů v Zakopaném, kde byla i soutěž družstev. Další čeští reprezentanti Radek Rýdl, Kryštof Hauser a František Holík ukončili po sezoně kariéru.

Ke změně došlo také v realizačním týmu ženské reprezentace. Dosavadního trenéra Martina Bayera, který se rozhodl nepokračovat z rodinných důvodů, nahradil slovenský kouč a bývalý závodník Dominik Ďurčo.

čtk