Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Rozlosováno! Tygři v rámci Ligy mistrů pojedou do Severního Irska, čeká je i švédský gigant

23. 05. 2019 | 18:00

Také letos se během světového šampionátu odehrálo v jeho dějišti losování skupinové fáze Champions Hockey League. A to libereckým fanouškům přinese možnost vidět pod Ještědem po roční absenci znovu nesmírně zajímavé evropské soupeře! Šelmy byly nalosovány do skupiny C po boku celků Luleå HF, Augsburger Panther a Belfast Giants.

lmRozlos
Foto z www.hcbilitygri.cz

Hokejová Liga mistrů nabývá každým rokem na prestiži. Soutěž se poprvé odehrála v sezóně 2014/2015, kdy navázala na předchozí European Trophy. Bílí Tygři si dlouho drželi každoroční účast, až loni museli kvůli konci ve čtvrtfinále české extraligy souboje na mezinárodním poli oželet.

Letos se nicméně po další parádní sezóně vracejí zpět a jsou připraveni znovu bojovat o co nejlepší výsledek. Kdo ví, třeba se podaří zopakovat či dokonce vylepšit historickou účast v semifinále z ročníku 2017/2018. Jisté však je, že náročné bitvy přijdou už ve skupinové části.

Luleå HF

Naši hokejisté byli při losu nasazeni ve druhém výkonnostním koši. Soupeř, který jim byl přiřazen z nejvyšší skupiny, se může chlubit skvělým počinem. Švédská Luleå totiž vyhrála úvodní ročník CHL a jako první tak pozvedla pohár pro vítěze soutěže.

Nejseverněji položené mužstvo v nejvyšší švédské soutěži se řadí mezi tradiční účastníky, působí v ní totiž od roku 1984. Pravidelně se dostává do vyřazovacích bojů, avšak švédský titul slavilo pouze jednou, a to v roce 1996. Za celou dobu působení v našlapané švédské soutěži nemusela Luleå ani jednou bojovat ve skupině o udržení, což vypovídá o veliké dlouhodobé kvalitě. Účast v Lize mistrů si zajistila druhým místem po základní části a vyřazením Växjö ve čtvrtfinále play-off. Následně přišla konečná s Frölundou.

Augsburger Panther

Pro Augsburg je účast v CHL rozhodně úspěchem, dlouho totiž patřil spíše do podprůměru německé soutěže. Nesmírně úspěšná byla pro něj sezóna 2009/2010, ve které nečekaně dokráčel až do finále a získal stříbro. Poté se Panteři vrátili do předchozích kolejí a povětšinou si museli na účast ve vyřazovacích bojích nechat zajít chuť.

V uplynulém ročníku ovšem proklouzli do semifinále a poprvé v historii si zahrají Ligu mistrů. Kostru týmu tvoří němečtí hráči, kteří jsou doplněni o šikovné Američany a Kanaďany. Z pohledu libereckého fanouška se jedná o zajímavou příležitost k výletu na venkovní utkání. Vyrazíte do Bavorska?

Belfast Giants

Z nejnižšího výkonnostního koše Tygři dostali vskutku exotického hokejového soupeře. Tým z hlavního města Severního Irska byl založen v roce 2000 a pravidelně hraje o nejvyšší příčky na britském hokejovém poli. S tím už mají Liberečtí zkušenosti, před dvěma lety se ve skupině dvakrát utkali s Cardiffem. Oba tyto celky patří k těm, které mají na nepříliš hokejovém území Velké Británie poměrně silné fanouškovské základny.

Ve fázi základní skupiny Champions Hockey League se rozhodně máme na co těšit. Potvrdí svěřenci trenéra Patrika Augusty postupové ambice?

www.hcbilitygri.cz