Shoumanova show a Seibertův horor, Liberec má první extraligovou výhru, Hodonín zdolal 3:2

13. 09. 2021 | 17:29

Uf, to bylo drama. První liberecký extraligový duel v sezoně měl grády. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, Hodonín ale odjel s prázdnou. Severočeši brali po 200 minutách všechny body za triumf 3:2.

stolní tenis pan
Ilustrační foto

Velká očekávání musel zvládnout především egyptský bůžek Mohamed Shouman. Jeho forma poslední měsíce gradovala, vyhrával velké turnaje, na mistrovství Afriky sahal po medaili. A nezklamal ani v Česku. Liberec nastartoval triumfem 3:0 nad Oleksandrem Tymofieievem.

Sebevědomí klubu od Nisy v tu chvíli vyletělo k výšinám. Jenže zkušený David Štěpánek přesně věděl, jak se v takové situaci zachovat. Seibert na jeho jistotu nenašel recept, uzmul pouze jeden set a prohrál s hodonínskou jedničkou i pátý souboj v kariéře (1x v 1. lize, 4x v extralize).

Teenageři na sebe narazili na třetí figuře. Favoritem byl starší z nich, domácí Michal Blinka, jenže teprve 14letý kadetský reprezentant Štěpán Brhel si s leváckým stylem věděl rady a zvládl otočku z 1:2 na 3:2.

Hodonín v tu ránu cítil velkou šanci na úspěch. To by ale nesměl v cestě stát Shouman. Štěpánka doslova rozstřílel 3:0, po setech 11:5, 11:5 a 11:9. „Jsem šťastný, že jsem se vrátil do Liberce takhle. Věřil jsem si a postupně snad budou moje výkony ještě gradovat,“ přeje si osmadvacetiletý borec z Káhiry.

O úspěšnosti vstupu do celého ročníku tak musel rozhodnout Seibert s Tymofieievem. V elektrizující atmosféře se šlo do páté sady. Seibert celou dobu vedl, propracoval se ke třem mečbolů. Za stavu 10:7 se však do hry vrátil divočák z Ukrajiny a ukončení měl na ruce za stavu 11:10 pro změnu on. „Nervozita v tu chvíli pracovala mocně,“ přiznal pak Seibert. Místo defenzivy ale Jakub mocně máchl bekhendem, srovnal, vzápětí přidal úspěšný forhendový blok a odvráceným prasátkem zakončil na 13:11 a celkově i 3:2 pro SKST Liberec. Šťastný vítězný řev musel být slyšet snad na celém pavlovickém sídlišti. „Přesně takové emoce jsem potřeboval. Úžasné,“ radovalo se a s ním i spokojené publikum, které si užilo akci „pivo zdarma“.

Šanci na potvrzení prvních tří bodů má Liberec za 14 dnů v TTC Ostrava. Snad bude Shoumanova magie fungovat i nadále.

TZ/Martin Protiva

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace