Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Slovan jede k prvnímu zápasu do Ostravy, liberecký tým má za sebou turbulentní přípravu

13. 07. 2019 | 5:27

Moc dlouhá pauza nebyla, ale všechny celky se snažily na nový ročník připravit co nejsvědomitěji. Liberecké fotbalové mužstvo nečeká v prvním kole nového ročníku FORTUNA:LIGY vůbec jednoduchá úloha, vydá se na hřiště ostravského Baníku, s nímž na jaře do poslední chvíle bojoval o šanci zahrát si předkola Evropské ligy. Duel startuje v sobotu od 17 hodin.

fot17slovan-bolka7
archivní foto: Artur Irma

FC BANÍK OSTRAVA – POSILY I BAROŠ S LAŠTŮVKOU

Baník byl během přestupového období hodně aktivní. Do kádru přišlo hned několik zajímavých jmen, Ostravané dokonce měnili i s rivalem z Opavy. K partě trenéra Bohumila Páníka se přidal útočník Tomáš Smola, v hledáčku byl údajně i liberecký záložník Roman Potočný, místo něj však první soupeř Slovanu bral Rudolfa Reitera z Bohemians.

Nejzajímavější změny v kádru Baníku

Tomáš Smola (přestup), Opava -> Baník
Rudolf Reiter (přestup), Bohemians -> Baník
Milan Lalkovič (volný hráč), Baník
Oleksandr Azackyj (návrat z host.), Torpedo Kutaisi (Gruzie)
Patrizio Stronati (setrvání v klubu), Baník
 

Pátý celek minulého ročníku neskrývá své ambice. Minule ho předčila v kvalifikačním utkání Mladá Boleslav, ale to by se tentokrát mělo změnit. Baník bude chtít skončit co nejvýš, a i proto by pro něj mohlo být hned první utkání nového ročníku velmi důležité.

Ostravě opět pomůže zkušené duo Milan Baroš, Jan Laštůvka, které prodloužilo s klubem smlouvu. Během přípravy odehrál Baník pět duelů, přičemž vyhrál jediný. Slovanu Bratislava podlehl 2:3, s MOL Vidi remizoval 1:1 stejně jako s NK Osijek, nad Křídly Sovětů ze Samary vyhrál 1:0 a v generálce nestačil na Austrii Vídeň 1:2.

FC SLOVAN LIBEREC – PŘESTUP CHALUŠE LAST MINUTE I POVEDENÁ PŘÍPRAVA

Slovan má za sebou turbulentní přípravu. Nejprve klub opustil trenér Zsolt Hornyák, kterého nahradil Pavel Hoftych. Nejlepší střelec Libor Kozák zamířil do pražské Sparty. Poté se rozjely spekulace o odchodech několika dalších hráčů, ale ti zatím v klubu zůstali. Udržet se podařilo i stopera Tarase Kačarabu, jenž ve Slovanu hostuje ze Šachtaru Doněck.

V přípravě Slovan nastoupil ke čtyřem zápasům. Nejprve remizoval s Varnsdorfem 1:1, pak porazil v Rakousku domácí LASK 3:1 a Apollon Limassol 2:1, v generálce podlehl Dynamu Moskva 0:1. Slovan v minulém ročníku trápila produktivita, vylepšit ofenzivní statistiky přišel útočník Jan Kuchta, záložník Bojan Dordić a do obrany stoper Matěj Chaluš.

Nejzajímavější změny v kádru Slovanu

Matěj Chaluš (přestup), Slavia -> Slovan
Jan Kuchta (hostování), Slavia -> Slovan
Libor Kozák (přestup), Slovan -> Sparta
Jan Sýkora (konec hostování), Slovan
 

Úvodní duel začne v Ostravě v sobotu s úderem sedmnácté hodiny. Poslední vzájemné měření sil ovládl Slovan poměrem 1:0, když se trefil z pozice stopera Kamso Mara.

převzato z www.fcslovanliberec.cz