Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Slovan porazil pod Ještědem Duklu Praha 2:0, trefili se Juliš a Gabriel

09.08.2025 | 19:18

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 4. kole první ligy nad Duklou 2:0. V prvním poločase otevřel skóre Petr Juliš, po přestávce přidal druhý gól Šimon Gabriel. Slovan i podruhé doma v sezoně nejvyšší soutěže zvítězil a má sedm bodů, Pražané zůstávají se dvěma body v neúplné tabulce bez výhry.

Slovan Dukla2
Foto: Artur Irma

Dukla zvítězila u Nisy naposledy v listopadu 2013, Liberec s ní doma v lize od té doby sedmkrát po sobě neprohrál. Pražané vyhráli jediné z posledních sedmi venkovních ligových utkání. Jejich trenér Holoubek v minulosti vedl Slovan.

Zápas začal ofenzivně se šancemi na obou stranách. Tempo však postupně opadlo. Slovan se snažil o kombinaci, ale chyběl mu nápad a moment překvapení.

Foto: Artur Irma

Na koně mu pomohla až hrubka brankáře Dukly. Juliš ve 30. minutě přímo na něj vyslal propagační střelu, Matrevics ránu ztlumil, ale míč mu vypadl z rukou a dokutálel se k tyčce za brankovou čáru. Letní posila z Hradce Králové po téměř dvouleté přestávce zaznamenala svůj druhý ligový gól.

Pražanům se nepodařilo navázat na nadějný výkon z minulého kola proti Ostravě. Tři body Liberci pojistil ve druhém poločase další sváteční střelec. Masopust zahrál přímý kop na přední tyč, kde se obránce Gabriel trefil hlavou přesně a připsal si vůbec první ligovou branku.

Domácí se radovali ještě jednou, po rohovém kopu střelou vleže rozvlnil síť Stránský. O první trefu v libereckém dresu však po přezkoumání videorozhodčím kvůli postavení mimo hru přišel. Dukla už byla neškodná, za čtyři kola vstřelila jen jediný gól.

Foto: Artur IrmaHlasy trenérů po utkání 4. kola první fotbalové ligy Slovan Liberec - Dukla Praha (2:0):

Radoslav Kováč (Liberec): "Věřím, že nám vítězství pomůže. Jsme spokojení s výsledkem, ale je pořád co zlepšovat. Dali jsme šťastný první gól, který v podstatě rozhodl. Nicméně pokud nevystřelíte, tak gól nedáte. Za Juliše jsem rád, gól potřeboval. Vidíme v něm obrovský potenciál, třeba rychlostní. Takové hráče vyhledáváme. Mrzí mě spousta laciných ztrát, málo jsme si vážili míče. Byli jsme hodně netrpěliví. Na tréninku to vypadá úplně jinak, jenže v zápase je větší tlak. Neměli jsme potřebnou kvalitu na míči. V poločase jsme si ukázali pár věcí, které potřebujeme zlepšit. Reakce byla dobrá. Druhá půle byla lepší, zvládli jsme uhrát první zápas s nulou. Jsem také rád, že jsme dali gól ze standardky. Pochválím také střídající hráče, kteří do zápasu přinesli spoustu energie."

David Holoubek (Dukla): "První inkasovaný gól nás nějakým způsobem úplně rozbil. Výkon navíc nebyl vůbec dobrý. Z naší strany to bylo velmi nepovedené utkání. Minulý zápas proti Baníku se mi to líbilo, bylo tam na čem stavět. Dnes jsme na to nenavázali, neukázali jsme vůbec nic. Ani naši sílu, ani své dovednosti. To mě mrzí ze všeho nejvíc. Další věc je, že jsme si nevypracovali prakticky žádnou šanci. Po odchodu Milly zatím nemáme tak silného a rozdílového útočníka. Bude na nás trenérech, abychom tým nastartovali."

Slovan Liberec - Dukla Praha 2:0 (1:0)

Branky: 30. Juliš, 59. Gabriel. Rozhodčí: Volek - Paták, Žurovec - Ochotnický (video). ŽK: Hodouš, Hlavatý - Tijani, Kozma. Diváci: 3021.

Sestavy:

Liberec: Koubek - Icha, N'Guessan (62. Plechatý), Gabriel, Kayondo (20. Hodouš) - Stránský, Hlavatý - Ghali, Masopust (72. Letenay), Juliš (62. Soliu) - Mašek (72. Varfolomejev). Trenér: Kováč.

Dukla: Matrevics - Svozil, Hunal, Purzitidis - Isife, Peterka (79. Kozma), Tijani (60. Žitný), Ambler (60. Šehovič) - Čermák (73. Hrubeš), Jedlička (60. Fokam) - Cissé. Trenér: Holoubek.

čtk