Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Slovan potřebuje body. Pokoušet se o ně bude v prázdném Edenu

10. 08. 2019 | 8:23

Náročný program pokračuje! Slovan vyzve k souboji úřadujícího českého mistra a bude usilovat o rozšíření aktuálních tří bodů v tabulce. Tribuny Sinobo Stadium v Edenu zůstanou kvůli trestu Disciplinární komise LFA za opakované použití nebezpečné pyrotechniky zavřené.

fotslaviaLiberec
archivní foto Artur Irma

SK Slavia Praha – Obr poprvé zaváhal, sehrává defenzivu

Minulý týden Slavii nevyšel podle představ. Poprvé v sezoně nevstřelila branku a poprvé zároveň ztratila body. S Karvinou výběr trenéra Jindřicha Trpišovského remizoval 0:0, i tak ale zůstal na čele FORTUNA:LIGY s 10 body.

Pražané už se začínají pomalu připravovat na 4. předkolo Ligy mistrů, které odehrají buď s Celticem, nebo Kluží (první zápas 1:1). Sehrát musejí hlavně stoperskou dvojici, která oslabila odchodem Simona Deliho a Michaela Ngadeua.

V předchozích ligových duelech Slavia porazila Zlín 1:0, pak rozstřílela Teplice 5:1 a následně skolila olomouckou Sigmu 1:0. Nejlepším střelcem pražského celku je Josef Hušbauer s dvěma trefami a nejúspěšnějším nahrávačem Petr Ševčík s třemi gólovými asistencemi. Teď budou Pražané bojovat před prázdnými tribunami, fotbalová disciplinární komise Slavii potrestala za výtržnosti fanoušků v ligovém zápase proti Olomouci.

Střelecké hody v přípravě

Se Slovanem se pomalu ale jistě sžívá ukrajinský reprezentant do 21 let Achmed Alibekov, který posílil kádr v rámci ročního hostování. Šanci dostal, stejně jako většina ostatních hráčů, v přátelském střetnutí s Kuvajtem SC, které nakonec naše mužstvo po gólech Kuchty, Yu, Pázlera, Potočného a Karafiáta ovládlo vysoko 5:0.

Liga během posledních dvou týdnů už tolik radosti nepřinesla. Slovan prohrál ve Zlíně 1:2 a body nezískal ani v minulém domácím utkání s Olomoucí, které prohrál 0:1. Na kontě tak má naše mužstvo aktuálně pouze tři body ze čtyř zápasů. O další příspěvek do tabulky se bude pokoušet proti Slavii v sobotu od půl osmé večer.