Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Sýkora: Vyřazení od Pjuniku Jerevan budeme kousat těžce, přes tenhle tým jsme měli přejít

02. 08. 2019 | 12:22

Záložník či obránce Jan Sýkora připustil, že velmi nečekané vyřazení od Pjuniku Jerevan ve 2. předkole Evropské ligy bude jen těžko skousávat. Jablonečtí fotbalisté si podle něj prohráli dvojzápas sami. V dnešní domácí odvetě s arménským vicemistrem jen remizovali bez branek a po úvodní venkovní porážce 1:2 senzačně vypadli.

foJNJerevanDoma4TOPirma
Foto: Artur Irma

"Určitě se čekal postup. Zvlášť když jsme ještě dali venku branku, tak nám stačilo 1:0. Budeme to kousat těžce, strašně nás to mrzí. Chtěli jsme postoupit za každou cenu. Myslím, že přes tohohle soupeře jsme postoupit měli," řekl novinářům Sýkora.

Severočeši si podle něj vyřazení zavinili sami. Selhali hlavně v první půli úvodního utkání v Arménii, kterou prohráli 0:2 a nabrali rozhodující ztrátu.

"Myslím, že jsme si prohráli celý ten dvojzápas úplně sami. Ať už je to první poločas v Arménii, nebo dnes ve finální fázi. Chyběl nám klid. Jednoznačně jsme měli vyhrát. Měli jsme k tomu blízko, chyběl jeden gól," konstatoval Sýkora.

Jeho celek se v domácí odvetě trápil ve finální fázi a navzdory řadě nadějných akcí si příliš stoprocentních šancí nevytvořil. "Špatně jsme si vybírali prostory, zvlášť ve druhém poločase. Kdybychom byli na správných místech a tlačili se do koncovky, asi bychom ten gól dali," přemítal Sýkora.

"Ke konci už to bylo vabank, už jsme to chtěli urvat vůlí a silou. Lítalo to tam okolo, jen ne do brány. Dalo se počítat s tím, že Pjunik to bude kouskovat, když bude takový stav a průběh. Byla to naše nemohoucnost, že jsme nedali gól," dodal pětadvacetiletý záložník, který v Jablonci hostuje z pražské Slavie.

čtk