Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Táta povídal vždy pozitivní věci o Liberci, takže jsem měl snazší rozhodování, prozradil Adam Musil

07. 08. 2019 | 18:08

Ačkoliv se úterní zápas zprvu vyvíjel dobře pro Severočechy, ruský celek ovládl třetí třetinu a následně potvrdil své vítězství v prodloužení. Utkání proti Novokuzněcku bylo premiérou pro čerstvou posilu Adama Musila, jenž se rozhodl následující sezónu působit v české extralize právě v modrobílém dresu.

hoMusilKuzneck
Foto z www.hcbilitygri.cz

Jak sis užil své první utkání za Liberec?
Určitě by bylo lepší, kdybychom urvali vítězství, ale myslím si, že na první zápas jsme nehráli vůbec špatně. Aspoň víme, na čem máme zapracovat.

Abys Tygry posílil, musel jsi odejít ze zámoří. Jaké to je, se toho na čas vzdát?
Mým cílem je pořád NHL, ale myslím, že jsem si vybral trochu jinou cestu. Liberec měl o mě zájem, tak jsem tady. Věřím, že mi to pomůže a že budu dobrou posilou. Doufám, že budeme mít úspěšnou sezónu.

Prokonzultoval jsi svůj příchod do Evropy se svým bratrem Davidem Musilem?
Ano, ptal jsem se ho na to, co mu všechno odchod z Ameriky dal. Bavil jsem se i s celou rodinou, co si o tom myslí. Táta povídal vždy pozitivní věci o Liberci, takže jsem měl snazší rozhodování. Řekl bych, že tahle změna je pro mě a moji kariéru dobrým krokem.

Těšíš se, až se se svým bratrem utkáš na ledě?
Určitě se na to těším. (úsměv) Třinec patří k nejlepším týmům v extralize, takže to budou rozhodně dobré zápasy.

Jak vzpomínáš na tvé časy v Kanadě?
Je tam velká konkurence, ale vzpomínám na ně rád, daly mi opravdu hodně zkušeností. Doufám, že se tam třeba jednou vrátím.

Tvá rodina se může pyšnit opravdu nemalým počtem hokejových úspěchů. Motivuje tě to?
Samozřejmě, děda je stále mým velkým vzorem. On i táta mi vždy říkali, ať makám. Snažím se čerpat z jejich zkušeností a chci dát hokeji všechno. Jsem vděčný celé mé rodině, že mi radí a jsou tu vždy pro mě.

www.hcbilitygri.cz