Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Tituly na kolečkových lyžích na Ještědu získali Razýmová a Šrail

29. 09. 2019 | 18:15

Tradiční výběh na Ještěd na závěr mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích v Liberci vyhráli Kateřina Razýmová a Francouz Alexis Jeannerod. Domácí titul obhájil Jan Šrail, který za jiným specialistou na dálkové běhy zaostal na druhém místě o 23 sekund. Razýmová navázala na sobotní triumf v závodu na 10 km volnou technikou ve Vesci.

mcr kl sprint vyrez
Foto: www.tjdukla.cz

"Alexis nastoupil hned od začátku. Začalo se to trhat a já jsem byl jediný, kdo se k němu připojil. V průběhu závodu jsme spolupracovali a v úplném závěru měl více sil. Rozdělili jsme se až kilometr před koncem," vylíčil Šrail. "Výjezd na Ještěd je pokaždé velmi náročný, v celém průběhu závodu je jediná rovinatější pasáž, která je někde v polovině. Závěr už opravdu hodně bolí," uvedl v tiskové zprávě člen Sport Clubu Plzeň, který na Ještědu vyhrál už potřetí. "Ve včerejším skejtu ve Vesci jsem neměl moc šancí. Doufal jsem, že si dneska spravím chuť, a to se taky povedlo."

Razýmová přerušila vítěznou sérii Kateřiny Smutné, která vyhrála na Ještědu v minulých třech letech, ale tentokrát závod nedokončila. "Bylo to hodně těžké, přece jen už v nohách máme dva závody v předešlých dvou dnech. Ale žádnou větší krizi, kdy bych si říkala, že to nedojedu, jsem neměla. Síly samozřejmě postupně ubývaly s každým metrem a ta závěrečná pasáž je opravdu hodně náročná," uvedla.

Závodnice Sport Clubu Plzeň přitom hned po startu ztratila, protože přišla o bodec na hůlce. "Od začátku to pro mě byla velká stíhací jízda, ale na druhou stranu mi to vlilo adrenalin do žil. Původní taktika byla držet se Katky Smutné v té soupažové pasáži co nejdéle, ale ta se zhroutila hned na začátku. Jsem ráda, že jsem se s tím dokázala poprat a vybojovat první místo," uvedla Razýmová, která porazila o minutu a půl druhou Sandru Schützovou.

Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích v Liberci - běh do vrchu na Ještěd (12 km klasicky):

Muži: 1. Jeannerod (Fr.) 39:13,2, 2. Šrail (SC Plzeň) -23,4, 3. Bešťák (Dukla Liberec) -1:04,5.

Ženy: 1. Razýmová (SC Plzeň) 45:51,6, 2. Schützová (Ski Jilemnice) -1:33,8, 3. Janatová (Dukla Liberec) -3:05,0.

čtk