Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Tomáš Slavík se pokusí v sobotním závodě prodloužit kralování na fourcrossu v Jablonci

18. 07. 2019 | 19:01

Domácí hvězda Tomáš Slavík bude v sobotním závodě Světové série v cyklistickém fourcrossu v Jablonci nad Nisou usilovat o prodloužení vítězné série na této trati. Na severu Čech se JBC 4X Revelations pojede posedmé a jeden z nejlepších závodníků světa zvítězil ve všech šesti předchozích případech.

TvLKslavik4
Foto: Artur Irma

Dvaatřicetiletý Slavík, který se podílí i na organizaci akce, bude opět čelit kompletní fourcrossové světové špičce. O jeho dobré formě svědčí i výsledek z Fort Williamu, kde na přelomu května a června vyhrál první závod, takže vede i průběžné pořadí seriálu a na náročné jablonecké trati bude favoritem.

Ve Fort Williamu byl druhý Rakušan Hannes Slavik, těsně pod stupni vítězů skončil další český zástupce Roman Nevrkla.

Loni vyhrál Slavík před mistrem světa Quentinem Derbierem z Francie. Třetí skončil Švéd Felix Beckeman. Triumf českých barev dovršila mezi ženami Romana Labounková, když navázala nejen na prvenství z roku 2017, ale potvrdila tak i zisk titulu mistryně světa. Druhá byla další česká závodnice Simona Jirková před Rumunkou Luanou Cherechesovou.

Program odstartuje v pátek od 18 hodin kvalifikací. Ve stejném čase začne i sobotní hlavní závod. Stejně jako loni bude zpestřením před jeho zahájením v 17:45 vystoupení akrobatického pilota Martina Šonky, úřadujícího šampiona světové série Red Bull Air Race.

Závod je zároveň i generálkou na vrchol sezony v podobě mistrovství světa, které se uskuteční na začátku srpna v italském Val di Sole. Tam se jelo i loni a Slavík získal stříbro. Pak bude v polovině srpna následovat třetí závod Světové série v polském Valbřichu.

čtk