Trenér Slovanu Liberec Pavel Hoftych: Já osobně se na restart strašně těším

19. 05. 2020 | 17:55

Slovan v sobotu zavítá do Teplic, kde je na programu dohrávka 23. kola FORTUNA:LIGY. Bude to přesně 76 dní od posledního soutěžního zápasu. "Já osobně se na restart těším. Dlouhodobě říkám, že chceme ligu dohrát a konečně je to tu," netají se svým názorem hlavní trenér Pavel Hoftych.

trenér hoftych TvLKslovantrener1
Foto: Artur Irma

Bylo to dlouhé, ale dočkali jsme se. O víkendu se liga opět rozběhne, i když za podmínek, na které nejsme zvyklí. "Je tu nečekaná situace, která má nečekané řešení. Pro všechny kluby je to stejné. Může nám ve hře něco skřípat nebo chybět, ale nebudeme v tom sami. Ten, kdo si s tím poradí lépe, bude v zápasech vítězit. Já pevně věřím, že naše mužstvo, kde máme morálně velmi silné hráče, se dokáže nachystat tak, abychom byli konkurenceschopní a dobře připravení," vyhlíží restart hlavní kouč.

Přípravný zápas s Varnsdorfem byl zároveň generálkou na ligu. "Před zápasem v Teplicích to bude jediný týden, kdy budeme mít režim, který známe ze sezóny. Pak už se pojede v pohárovém rytmu, který bude ale dlouhodobější než bývá, když hrajete evropské poháry," říká Hoftych. "Jako trenér jsem sám zvědavý, jak se bude vše vyvíjet a jak na to budou jednotlivá mužstva a trenéři reagovat. Nastanou situace, se kterými se normálně nesetkáte. Může se například stát, že do sestavy budete muset dát pět hráčů, kteří hrají standardně za B-tým. Pro nás pro trenéry to bude zajímavá zkušenost. Kdo bude dobře připraven a bude mít i trochu štěstí, které je například potřeba, aby se nezranilo moc hráčů najednou, bude mít velkou výhodu," je si dobře vědom všech úskalí nahuštěného programu lodivod Slovanu.

Pavel Hoftych také jedním dechem dodává, že už se nemůže dočkat, až to opět vypukne. "Já osobně se na restart těším. Dlouhodobě říkám, že chceme ligu dohrát a konečně je to tu. Díky postupnému rozvolňování vládních opatření je možné, že budou brzy moci na utkání i diváci v omezeném počtu. Pokud se objeví na stadionu skupina, která bude mužstvo povzbuzovat, stadiony opět ožijí, což si všichni přejeme," uzavírá s výhledem na lepší zítřky.

www.fcslovanliberec.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace