Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Trénink ve virtuální realitě funguje pod Ještědem jako vůbec první na světě

16. 06. 2019 | 7:29

Na začátku června se Bílí Tygři vrhli na letní přípravu, což znamená celý měsíc bez bruslí a ledové plochy. Pro liberecké hráče je však zajištěna náhrada v nadčasovém stylu. Nové sportoviště Sense arena nabízí moderní trénink ve virtuální realitě i pro mládež.

virtualTrenink
Foto z www.hcbilitygri.cz

Trénink ve virtuální realitě funguje pod Ještědem již od konce roku 2017 a byl vůbec první na světě. V současné době ho kromě Tygrů používá tým Dukla Jihlava a v zámoří mimo jiné i poslední finalisté Stanley cupu z Bostonu.

V Sense areně se hráč objeví přímo na ledě díky tzv. VR brýlím. Senzory navíc snímají každý jeho pohyb včetně jeho hokejky, tudíž může snadno pilovat své hokejové dovednosti. Tato metoda snadno posílí svaly, ale také mozek, jelikož je šikovným nástrojem na rozvoj herního myšlení.

Za pomocí pestrých cvičení hráči pracují na zlepšení svých reflexů a rozhodovacích schopností. Díky této moderní technologii je teď pro Tygry snadnější zlepšit si prostorovou orientaci a kreativitu. Arena není dostupná pouze pro A-tým, ale zatrénovat s brýlemi si můžou i mládežnické kategorie.

Sense arena je pro Liberecké zajímavá, vítaná novinka a zpestření, které je může výrazně posunout v jejich hře. Za další vychytávkou se schovává schopnost vytvoření profilu každého hráče v systému. Hokejisté si tak jednoduše uloží svá odtrénovaná cvičení a výsledky. Nechybí tedy ani soupeření o lepší výsledky v rámci týmu, to dává hráčům i zajímavou formu soutěžení.

www.hcbilitygri.cz