Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Třetí reprezentační pauza je minulostí! Bílí Tygři posbírali celkem pět asistencí

12. 02. 2024 | 8:07

V rámci třetí reprezentační přestávky této sezony bylo možné sledovat v národních dresech hned pětici Tygrů. V českém reprezentačním výběru figurovala trojice Oscar Flynn, Adam Najman a Jakub Rychlovský. Za Slovensko to pak bylo duo Michal Ivan a Martin Faško-Rudáš.

hokej repre
Foto - zdroj: www.hcbilitygri.cz

Zatímco reprezentace České republiky odletěla na Beijer Hockey Games do švédského Karlstadu, Slováci sehráli dvojzápas s Německem v domácím prostředí, a to konkrétně ve Zvolenu.

Českému výběru Radima Rulíka vstup do turnaje příliš nevyšel. Nejprve podlehli 1:4 domácím Švédům a čtyřgólovou porážku zaznamenali reprezentanti i ve druhém utkání turnaje, když nestačili na Finy 2:4. Do třetice se však Češi poučili z předešlých chyb a proti Švýcarsku urvali výhru 5:3, na níž se asistencí podílel i liberecký Oscar Flynn. V předchozích duelech si reprezentační body přičetl také Jakub Rychlovský, jenž si ze Švédska odváží dvě asistence. Do všech tří zápasů herně zasáhl také Adam Najman, který byl na reprezentační soupisku doplněn poté, co pozvánku ze zdravotních důvodů odřekl litvínovský Ondřej Kaše.

Oscar Flynn v národním dresu. Zdroj: Český hokejTo slovenská reprezentace odehrála ve dnech 7. a 8. února dva zápasy proti Německu a pokaždé se radovala z výhry. První zmíněný duel byl napínavý až do poslední třetiny. Slováci totiž prohrávali 0:2 a v poslední dvacetiminutovce otočili skóre, když nasázeli Němcům hned pět gólů! Ke druhému z nich přispěl asistencí také Tygr Michal Ivan, který zároveň zaujímal roli slovenského kapitána.

Druhé utkání již tak suverénní výsledek nemělo, ale i tak zůstala výhra na Slovensku. Zápas, jenž dospěl za stavu 3:3 až do prodloužení, rozhodl Oliver Okuliar, jemuž asistoval Martin Faško-Rudáš. Oba naši zástupci si tak z reprezentační akce přivezli bilanci 0+1.

www.hcbilitygri.cz