Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Tygři těsně předčili KooKoo a slaví první výhru v přípravě!

15. 08. 2019 | 20:22

Začátek utkání patřil finskému celku, Tygři ale postupně srovnali krok a zvrátili nepříznivý stav. Kouvola sice v závěrečném dějství vyrovnala, jenže Liberečtí si vzali vedení zpět a udrželi jej až do konce. Severočeši tak po povedeném výkonu zaznamenali své první letošní vítězství.

Hokej
Foto: www.hcbilitygri.cz

Do zápasu vstoupili o něco lépe Finové, kteří Tygry ze začátku v podstatě nepustili ke kotouči. Liberečtí však postupně tempo vyrovnali. V páté minutě šli na trestnou lavici hráči obou celků a došlo na hru ve čtyřech, v níž se lépe dařilo týmu KooKoo. Juho Rautanen totiž po pravém křídle pronikl do útočného pásma a přihrál kotouč před bránu najíždějícímu Toni Suuronenimu, který jej nasměroval mezi Schwarzovy betony.

Severočeši ale vzápětí při přesilové hře srovnali. Libor Hudáček našel svým parádním křížným pasem na pravém kruhu volného Tomáše Filippiho, který ranou z voleje překonal marně se přesouvajícího Niila Halonena. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a příchozí fanoušci se rozhodně nenudili. I přes značné množství šancí už ovšem branka nepadla a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do první vážnější šance se ve druhém dějství dostala Kouvola, když se z ničeho nic sám před bránou ocitl Kim Strömberg. Naštěstí pro šelmy ale z bezprostřední blízkosti mezi tři tyče nezamířil. O chvíli později putoval na trestnou lavici Peetro Seppälä a tým z města pod Ještědem využil svou druhou početní výhodu! Sražená střela Ladislava Šmída se odrazila k Tomáši Filippimu, jenž přihrál na levou stranu Liboru Hudáčkovi a ten se trefil do odkryté klece.

Svěřence trenéra Patrika Augusty obrat skóre viditelně nabudil a hráči KooKoo se poté jen těžko prosazovali. Zato Severočeši nedávali Niilo Halonenovi chvíli klidu, finský gólman se ovšem činil. Pět minut před druhou sirénou se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho. Vilmos Gallo se rozhodl pro individuální zakončení, jenže mířil těsně nad břevno a Marek Schwarz nemusel zasahovat.

Tygři těsně předčili KooKooZačátek poslední periody přinesl spíše nepřesnosti na obou stranách. KooKoo mělo poté příležitost vyrovnat při přesilové hře, v té se však paradoxně do největší šance dostal Michal Birner, který nevyužil samostatný únik. Následně si i Tygři vyzkoušeli hru s jedním mužem navíc. Do slibných šancí se dostali Tomáš Filippi s Michalem Birnerem, skóre ale stále zůstávalo nezměněno.

Necelých deset minut před koncem přišlo vyrovnání. Libor Hudáček nezpracoval v obranném pásmu přihrávku a kotouč se odrazil k Joonasi Odenovi, který nekompromisní střelou z mezikruží propálil Marka Schwarze. Liberečtí si ovšem o padesát osm vteřin později vzali vedení zpět. Niilo Halonen neudržel dělovku Radana Lence a v následné skrumáži v jeho brankovišti se nejlépe zorientoval Rostislav Marosz, jenž dorazil puk za brankovou čáru. Ve zbývajících minutách už si svěřenci trenéra Patrika Augusty náskok pohlídali a připsali si první pomyslné tři body v přípravě na nadcházející ročník.

Ohlasy trenérů

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec):
„Bylo to velice kvalitní přípravné utkání, v němž jsme měli chvílemi i navrch. Finský soupeř výborně bruslil a skvěle nás napadal. Zlepšili jsme se v přesilových hrách, v nichž jsme se hodně tlačili do brány a hodně zakončovali. Ještě si musíme trochu dávat víc pozor na hru dozadu, jinak jsme odehráli velmi dobré střetnutí."

Přípravný hokejový zápas:

Bílí Tygři Liberec - KooKoo Kouvola 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 7. Filippi, 28. L. Hudáček, 52. Marosz - 7. Suuronen, 51. Oden.

www.hcbilitygri.cz