Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Tygři v repre: Hrenák vychytal čisté konto, Faško-Rudáš vstřelil tři góly

14. 04. 2024 | 16:19

Český i slovenský národní tým mají za sebou první zápasy v přípravě na světový šampionát v Praze. Češi se dvakrát utkali s Němci, Slováci zase vyzvali Švýcarsko. V obou reprezentacích mají své zastoupení i Tygři, a zejména v té slovenské byli hodně vidět!

hrenákMS
Foto z www.hcbilitygri.cz

Dávid Hrenák v seniorské reprezantaci nastoupil poprvé od sezóny 2017/18 a hned při svém prvním startu si vedl na výbornou. Proti Švýcarsku totiž s třiceti úspěšnými zákroky vychytal čisté konto! Na výhře 3:0 se vítezným gólem podílel i Martin Faško-Rudáš. Tomu se dařilo i v druhém utkání, když vsítil dva góly, a stal se tak nejlepším střelcem celého dvojzápasu. Oba duely odehrál i Michal Ivan, který plnil roli kapitána.

Dařilo se i Čechům. V čtvrtečním zápase Němce porazili 3:0, v tom sobotním vyhráli 4:2. Do obou utkání nastoupili společně v jedné formaci Tomáš Filippi s Jakubem Rychlovským, kteří se sice do statistik nezapsali, na ledě ale byli hodně vidět a dostali šanci i v přesilovkových formacích.

Čechy ve čtvrtek čeká v Českých Budějovících zápas s Rakouskem, proti kterému v sobotu odehrají odvetu v Linzi. Slovensko ve stejné dny vyzve Německo. Doufejme, že se Tygrům bude dařit i nadále!

www.hcbilitygri.cz