Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Volejbalový Liberec vstoupil do poháru porážkou, favorizovanému Galatasarayi Istanbul sebral jediný set

11. 12. 2019 | 21:10

Liberečtí volejbalisté sebrali favorizovanému Galatasarayi Istanbul v úvodním zápase Poháru CEV jediný set. V odvetě na domácí půdě budou dohánět ztrátu 1:3, uvedl web ČT24.
 

volejbal1LM
archivní ilustrační foto Artur Irma

Oba týmy se potkaly ve stejné soutěži po necelém roce. Letos v lednu Galatasaray nepustil liberecké hráče v CEV Cupu do čtvrtfinále, byť v úvodním domácím duelu Dukla prohrála až po velkém boji 2:3. Z Turecka pak odjela s prázdnou, mapsal web veřejnoprávní televize.

I nyní v prvním kole uspěl silný istanbulský klub, který na jaře v Poháru CEV prohrál ve finále s Trentinem. O většinu bodů Galatasaraye se staral obávaný estonský univerzál Oliver Venno, jenž jich nasbíral 25 a útočil s úspěšností 60 procent.

Z liberecké sestavy bodoval sedmnáctkrát polský smečař Bartosz Pietruczuk, 13 bodů přidal univerzál Patrik Indra. Domácí hráči si zjednali respekt i osmi esy, Dukle se povedlo jedno.

"Nemáme ani bod, to nám velí vyhrát (v odvetě) 3:0 nebo 3:1. Domácí prostředí by nám mohlo pomoci na servisu, abychom je potrápili na přihrávce," řekl kouč Michal Nekola.

Druhý český zástupce v Poháru CEV Ostrava odehrála úvodní duel již v úterý a ve své hale podlehla rakouskému mistrovi Aich/Dob 2:3. Odveta je na programu ve středu.
Galatasaray Istanbul - Dukla Liberec 3:1 (18, -20, 17, 19)

Rozhodčí: Bartolini (It.), Stevanovič (Srb.). Čas: 97 min. Diváci: 500.

Sestava a body Liberce: Pietruczuk 17, Holubec 7, Indra 13, Šulista 8, Veselý 3, Biernat 6, libera Kunc a Kopáček - Štokr, Šafranovič 2. Trenér: Nekola.

Nejvíce bodů Galatasaraye: Venno 25, Antonov a Van Berkel po 12.
 

převzato z www.ceskatelevize.cz