Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Vypadli jsme z tempa a Sparta to hned potrestala, míní Král. Flynn se odvděčil dvěma góly

27. 11. 2023 | 8:29

Ani druhé domácí utkání pro Tygry bohužel nebylo úspěšné. Vyrovnaný zápas, ve kterém padlo hned devět branek a jehož výsledek byl otevřený až do posledních vteřin, dopadl lépe pro hokejisty Sparty. "Vypadli jsme z tempa a Sparta to hned potrestala," ohlíží se za výsledkem Daniel Král.

Jak hodnotíš utkání, jehož výsledek byl otevřený prakticky až do úplného konce?
Hrál se hodně útočný hokej, což se divákům muselo líbit. Měli jsme dost šancí, ale po druhé třetině, kdy byl stav 4:4, jsme věděli, že kdo dá gól, vyhraje. A také tomu tak bylo.

Jak padla rozhodující branka?
Protihráč nabral rychlost ve středním pásmu a vystřelil přeš našeho beka. Dobře tu střelu schoval a holt se hezky trefil.

Viděl jsi tu střelu?
On si to hodně stáhl pod sebe a vystřelil těsně kolem mě, proto jsem jsem to viděl až na poslední chvíli. Když se ta střela takhle povede, je těžké ji vychytat.

Podruhé v řadě jste dostali pět gólů…
Zápasy předtím se nám dařilo vyhrávat, teď jsme dvakrát po sobě doma inkasovali pět gólů. To by se nemělo stávat a já musím být lepší.

Jak těžká byla situace, kdy jste během jedenácti vteřin dvakrát inkasovali?
Určitě to bylo těžké. Je to veliká škoda, jelikož jsme vedli. Následně jsme však na chvíli vypadli z tempa a Sparta to hned potrestala. Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, oba celky předvedly kvalitní výkon. Bohužel se nakonec štěstí přiklonilo na stranu soupeře.

Již v úterý vás čeká další domácí zápas, je něco pozitivního, co si do něj můžete přenést?
Myslím, že naše hra je dobrá. Pár zápasů zpět nám do brankoviště spadla kdejaká střela, teď je tomu bohužel naopak, padá to tam spíše soupeřům. To je to, co musíme zlepšit.

www.hcbilitygri.cz

útočník Oscar Flynn

Flynn během dlouhé absence skoro zapomněl rituály, na reprezentaci se neupíná

Přesně měsíc chyběl v sestavě libereckých hokejistů produktivní útočník Oscar Flynn. V pátečním duelu s Českými Budějovicemi se už do zápasového kolotoče vrátil, ale ještě nebodoval. V utkání se Spartou už ale dostal od kouče Filipa Pešána velkou důvěru, za kterou se odvděčil dvěma góly a jednou asistencí. Ani jeho individuálně povedený výkon však Bílým Tygrům nakonec na body nestačil, když v gólové přestřelce podlehli Pražanům 4:5.

"Moc mě to mrzí. Na druhou stranu jsem moc rád, že jsem zpátky, protože sledovat zápasy jen z tribuny je hrozné. Pauza byla dlouhá a přiznám se, že to pro mě bylo trochu na palici. Až jsem z toho skoro zapomněl své rituály," prohlásil Flynn v rozhovoru s novináři.

"Chtělo by to ale samozřejmě už zase vyhrát. Co jsem se vrátil zpět, tak jsme bohužel dvakrát prohráli. V prvním utkání po návratu to nebylo jednoduché a nehrálo se mi úplně lehce, protože zápasové tempo ničím nenahradíte. Dnes jsem ale dostal velký čas na ledě, v útočné formaci jsme si vyhověli a hrálo se mi dobře. Věřím, že se to navíc bude ještě zlepšovat," přál si odchovanec Mladé Boleslavi.

Duel Liberce se Spartou si nenechal ujít ani realizační tým hokejové reprezentace v čele s hlavním koučem Radimem Rulíkem. Výkon rodáka z britského Burnley, který však reprezentuje Česko, se trenérům před blížícími se Švýcarskými hokejovými hrami musel zamlouvat. "Ani nevím, že tu byli. Jsem ale samozřejmě rád, že se mi utkání z individuálního hlediska takto povedlo," poznamenal Flynn.

"Za pozvánku bych byl určitě velmi vděčný, reprezentovat je čest, ale neupínám se k tomu. Popravdě s tím asi ani úplně nepočítám, protože jsem dlouho nehrál a chybí mi zápasový rytmus a herní praxe. Navíc na mezinárodní úrovni je vše ještě rychlejší,“ uvedl dvougólový střelec Flynn.

Severočeši do zápasu výborně vstoupili a po zásluze šli po akci Flynna a gólu Michala Ivana do vedení. Sparta ale ve 14. minutě dvěma slepenými góly během 11 sekund vývoj otočila.

"Měli jsme výborný vstup do utkání a zaslouženě šli do vedení. Pak nás ale potkal malý útlum a během pár vteřin jsme dostali dva góly. Poté už bylo utkání nahoru dolů a před třetí třetinou jsme si říkali, že už to bude o jednom gólu. Ten jsme po drobné chybě bohužel dostali my," litoval čtyřiadvacetiletý křídelník. "Ve třetí třetině už jsme pak neměli moc ze hry, Sparta hrála opravdu dobře. Nebylo tam z naší strany ani moc šancí, soupeř si to zkušeně pohlídal a nedovolil nám vyrovnat," doplnil Flynn.

Bílí Tygři poprvé v sezoně ve dvou domácích zápasech po sobě nebodovali, navíc v obou inkasovali shodně po pěti gólech. Možnost nápravy ale budou mít hned v úterý, kdy opět před libereckým publikem přivítají Vítkovice.

"Dvakrát po sobě jsme dostali pět branek, to by se nemělo stávat. Navíc v domácím prostředí, to je určitě velké varování. Naštěstí hrajeme hned v úterý znovu, takže nemá cenu se v tom moc šťourat a musíme se z toho rychle oklepat. Zítra si ještě na videu rozebereme chyby a následně se připravíme na dalšího soupeře," dodal závěrem Flynn.

čtk