Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Začíná druhá polovina základní části hokejové extraligy. Tygři míří do Hradce Králové!

17. 12. 2019 | 19:03

Po druhé reprezentační přestávce se opět roztočí extraligový kolotoč. Česká nejvyšší soutěž má před sebou druhou polovinu základní části, kterou tygří smečka zahájí na ledě Hradce Králové. Vyhrají Liberečtí pod Bílou věží i podruhé v tomto ročníku?

hokej hradec 5 PP 3170
Foto: www.hcbilitygri.cz

Porážka po dlouhé době

Na černou sérii, kdy Tygři prohráli pět zápasů v řadě, už se v podstatě zapomnělo. Severočeši totiž následně zaznamenali šňůru deseti výher a vrátili se do čelních pater tabulky. Jejich jízdu ukončily až před dvěma týdny Karlovy Vary.

Libereckým hokejistům se však povedlo aspoň bodovat. Po první třetině sice prohrávali proti Energii již 0:2, nakonec ale vyrovnali a padli až v samostatných nájezdech.

Po reprezentační přestávce se tak bude náš tým chtít vrátit na vítěznou vlnu.Foto: www.hcbilitygri.cz

Konec útrapám?

Hradci Králové se v listopadu pod novým trenérem, Vladimírem Růžičkou, moc nedařilo, když pětkrát v řadě museli snést hořkost porážky. Nyní se však zdá, že ambiciózní mužstvo začíná opět nabírat obrátky.

Z posledních šesti extraligových duelů vyválčili Východočeši hned čtyři výhry, prohráli pouze s Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Kromě toho také zaznamenali výrazný úspěch v Champions Hockey League, kde si vyšlápli na švýcarský Zug a postoupili do semifinále! Bílé Tygry tudíž čeká těžký soupeř plný sebevědomí.Foto: www.hcbilitygri.cz

Obrácené pravidlo

Ve vzájemných utkáních Liberce s Mountfieldem už je v podstatě pravidlem, že vždy vyhrává domácí tým. Letos je tomu ovšem přesně naopak! Hned v prvním kole soutěže získali Tygři v Hradci Králové poprvé v historii tři body. To samé se poté povedlo i Východočechům v zápase pod Ještědem.

Nyní by bylo záhodno, kdyby se pokračovalo v nastoleném trendu. Zvítězí svěřenci trenéra Patrika Augusty na horkém královéhradeckém ledě i podruhé v této sezóně? To se dozvíme od středečních 18:00!

Bílí Tygři Liberec versus Mountfield HK

Počet zápasů: 26
Bilance: 10 – 4 – 0 – 3 – 9
Skóre: 75:74

www.hcbilitygri.cz