Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Brány veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC 2019 se otevřely. Co vše si návštěvníci užili?

11. 10. 2019 | 6:40

Ve čtvrtek 10. října v liberecké Home Credit Areně začal tradiční veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB Liberec 2019, který se letos koná již potřinácté. Brány veletrhu se pro veřejnost otevřely v 9:00 a areál se okamžitě zaplnil více než tisícem žáků a studentů, kteří se přišli seznámit s možnostmi, které jim dnes školy i zaměstnavatelé nabízejí.

educa 3 30A1466
Fotografie zdroj: EDUCA MYJOB Liberec 2019

Oficiální zahájení veletrhu a přivítání návštěvníků proběhlo v 10:30 za účasti zástupců hlavních pořadatelů veletrhu – Mgr. Petra Tulpy, náměstka hejtmana Libereckého kraje pro rezort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, Mgr. Evy Friedrichové, Ředitelky odboru zaměstnanosti Úřadu práce ČR pro Liberec, a Lukáše Přindy, jednatele společnosti SFM Liberec.

Rád vidím, že se nám daří EDUCU každoročně posouvat dopředu a přinášet stále nové aktivity, kterými můžeme usnadnit a zefektivnit propojování škol a zaměstnavatelů s jejich potenciálními žáky či studenty a zaměstnanci. Velkým vývojem prošly i samotné stánky škol a firem – dnes je jejich prezentace mnohem interaktivnější a zábavnější a často reflektuje trendy tzv. průmyslu 4.0,“ uvedl Lukáš Přinda za SFM Liberec.Fotografie zdroj: EDUCA MYJOB Liberec 2019Ihned po zahájení byli vyhlášeni vítězové soutěže Škola doporučená zaměstnavateli 2018 v Libereckém kraji, kterou organizuje Klub zaměstnavatelů. Na základě hlasování v tomto roce zvítězily následující školy:

1. místo: Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec

2. místo: Střední průmyslová škola technická, Jablonec nad Nisou

3. Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Jeronýmova, LiberecFotografie zdroj: EDUCA MYJOB Liberec 2019V návaznosti na programy kariérového poradenství na školách proběhl workshop Českého svazu průmyslu a dopravy, kde se žákům 9. ročníků základních škol. Těm se v průběhu dopoledne představili zajímaví zaměstnavatelé Libereckého kraje, kteří žákům představili pracovní pozice a zaměření, které jsou dnes nedostatkové a opomíjené. Celkem se workshopu zúčastnilo 300 dětí.

Důležitým bodem programu prvního dne veletrhu byla také tradiční HR konference na téma HRy ve firmách. V průběhu celého čtvrtečního odpoledne vystoupilo celkem 10 řečníků, kteří do svých příspěvků zahrnuli téma hry z nejrůznějších pohledů. Nechyběl mezi nimi například Ondřej Krátký, spoluzakladatel a ředitel start-upu Liftago, Jan Denton, ředitel společnosti LUKOV Plast, či Michal Knězů Mrvka, kouč jednatel společnosti Aperta. Celou konferencí nově provázely moderátorky České televize Michaela Nováková a Vendula Horníková. Kapacita letošní konference byla kompletně naplněna a zúčastnilo se jí celkem 130 odborníků z řad personalistů, manažerů a ředitelů firem.Fotografie zdroj: EDUCA MYJOB Liberec 2019Veletrh EDUCA MYJOB Liberec 2019 pokračuje ještě v pátek 11. a v sobotu 12. října a na návštěvníky zde i nadále čeká zajímavý program. V pátek se mohou těšit mimo jiné na vyhlášení soutěží TOP Firma, TOP Škola, Pozdrav EDUCU a EDUCA PRESS PHOTO, zábavný program na hlavním pódiu a samozřejmě také na stánky desítek zaměstnavatelů a škol.

TZ/Zuzana Pětníková