Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Centrum Amelie v Liberci prodává vánoční ozdoby, výtěžek je určen pro nemocné s rakovinou

10. 12. 2021 | 16:39

Centrum Amelie dnes v libereckém obchodním centru Forum zahájilo prodej vánočních ozdob a dekorací, které lidé věnovali do sbírky. Výtěžek jejich prodeje pomůže nemocným s rakovinou a jejich blízkým. Jde o druhý ročník charitativní akce, loni vynesla více než 40.000 korun. Díky získaným penězům může centrum poskytovat své služby zdarma, řekla dnes ČTK koordinátorka libereckého centra Petra Kuntošová.

kouleAmelie
Foto: Amelie

"Do sbírky se zapojili lidé všech generací od dětí po seniory. Sešly se nám stovky předmětů od kouzelných historických, originálních papírových od dětí až po nové skleněné darované firmami. Moc děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili a rozhodli se s námi pomáhat," doplnila Kuntošová. Výběr je podle ní velký a ceny nízké. Kupující si tak mohou nejen za výhodnou cenu zútulnit domov, ale v čase předvánočním podpořit nemocné s rakovinou. Stánek Centra Amelie najdou lidé v prvním patře obchodního centra až do 16. prosince.

Výtěžek prodeje darovaných ozdob a dekorací půjde na poskytování bezplatných psychosociálních služeb onkologicky nemocným a jejich blízkým. "Získané peníze nám pomohou v této náročné době s udržením bezplatných služeb pro klienty. Podpora psychologa či pomoc sociálního pracovníka při vyřízení dávek a služeb jsou pro nemocné a jejich rodiny stejně důležité jako vlastní léčba nemoci," řekla Kuntošová.

Díky výtěžku prodeje bude moci centrum podle Kuntošové zajistit pro nemocné s rakovinou také aktivizační činnosti. "Jako je například plavání, zdravotní cvičení a další, které z naší zkušenosti pomáhají nemocným ulehčit návrat do života, ale které by si někteří sami nemohli z finančních důvodů dovolit," dodala. Centrum Amelie najdou lidé v areálu Krajské nemocnice Liberec, kontaktovat ho ale mohou i prostřednictví internetových stránek www.amelie-zs.cz.

čtk