Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

D.R.A.K.u pomohl baletní mistr Vlastimil Harapes, sdružení pokřtí medvěda

30. 05. 2019 | 14:54

Tanečník a herec Vlastimil Harapes opět zavítal do libereckého občanského sdružení D.R.A.K., z.s., které pomáhá lidem s handicapem. Namluvil doprovodné texty k filmu, který činnost Draku představuje a přibližuje.

detiMalování
ilustrační foto

Snímek bude mít premiéru na akci nazvané D.R.A.K.ův den s medvědem aneb Život do vlastních rukou, která se v sídle sdružení v liberecké Oblačné ulici uskuteční ve čtvrtek 20. června.

„Vlastimil Harapes je naším dlouholetým patronem,“ uvedla za občanské sdružení terénní sociální pracovnice Lenka Bobvošová.

V úvodu červnové akce se navíc uskuteční křtiny medvěda – hračky, kterou zdravotně postižení v D.R.A.K.u vyrábějí. Do akce na jeho pojmenování se zapojily děti z 15 základních škol v Libereckém kraji, které kromě vymýšlení nejkrásnějšího jména medvěda současně malují. Medvěd slouží jako dětská hračka.

3. června si zástupci sdružení pojedou pro obrázky, 11. června pak zasedne komise, která vybere pro látkového medvěda jméno a vyhodnotí nejkrásnější dětské obrázky. Díla dětí budou vystavena na vernisáži v rámci křtu medvěda.

LK/Jan Mikulička