Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Děti z libereckých mateřských škol absolvovaly druhý ročník Mateřinkové olympiády 

02. 06. 2019 | 5:06
Děti z několika libereckých mateřských škol se sjely 30. května na Aloisinu výšinu na druhý ročník Mateřinkové olympiády. Sportovní hry pro nejmenší pořádají společně MŠ Korálek, ZŠ Aloisina Výšina a Gymnázium a SOŠPg Jeronýmova. Po loňské úspěšné premiéře, které se zúčastnilo asi 80 dětí, byla letošní účast školek o 100 % vyšší.
děti detska olypiada 2019 img 5513-4
Foto: MML

Olympiádu pro nejmenší zahájil slavnostní průvod sportovců, olympijský slib a zapálení olympijského ohně, kterého se zhostil náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr. Ivan Langr je také duchovním otcem této akce. 

„S paní ředitelkou Jurigovou z MŠ Korálek, která má bohaté zkušenosti z organizování umělecké soutěže Mateřinka, jsme si vloni říkali, že by bylo fajn k různým sportovním soutěžím základních a středních škol mít také soutěž pro školky. Je to trochu protiváha známého Dobi Cupu základních škol. Bylo nám líto, že mateřské školy, kterých je v Liberci jednatřicet, nic podobného nemají. Letos máme výrazný nárůst účastnících se mateřských škol (v roce 2019 - 9, v roce 2018 - 4) a  předpokládám, že za rok by jich zde mohla být polovina. Organizace je perfektní, jde o skvělou akci pro děti,” uvedl k Mateřinkové olympiádě Ivan Langr.

www.liberec.cz