Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dětská hřiště v Liberci lákají na vodní mlhoviště i podzemní peklo. Neposední mají z čeho vybírat

03. 07. 2024 | 7:03

Kam vyrazit s dětmi v létě za zábavou? Pestré možnosti vyžití nabízejí například dětská hřiště a zábavní parky. K dispozici jsou třeba vodní mlhoviště, vláček s tunelem či podzemní peklo.
 

Deti1
Vratislavice, archivní foto

„Ne každý vyráží na dovolenou mimo město a hledá prostor pro vyžití dětí. V Liberci jsou možnosti jak přímo ve městě, tak doporučuji namířit své kroky do okolní krásné přírody,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Mezi placená dětská hřiště se službami se řadí Dětský koutek vedle Zoo Liberec. Pro děti je připraveno pískoviště, mlhoviště, houpačky, skluzavky, bludiště, koloběžky, nafukovací trampolína a senzační vláček s tunelem.

Další možností je návštěva EKOParku Liberec. Pro návštěvníky je tu přichystáno dětské bludiště, pískoviště, prolézačky nebo třeba čapí hnízdo z větví. V areálu se nachází čtivo kniho-budky, kde si lze bezplatně zapůjčit knihu.

Neposedné děti se mohou zabavit v Nisaparku v libereckých Vratislavicích, kterému se také říká hřiště u kina. Mají zde atrakce jako vzduchové trampolíny, dřevěné herní prvky, obří písečnou pláž, vodní mlhoviště a pro znavené odpadlíky i vodní postel.

Bezplatné a blízko středu města je dětské hřiště v parku Budyšínská u Zahrady vzpomínek, poblíž bazénu. Zde se nalézá klasická herní sestava, venkovní posilovací stroje a cestičky pro ježdění na odrážedlech či koloběžkách.

V libereckých Vratislavicích je možnost využití místního lesoparku. Na jaře 2020 zde vyrostl víceúrovňový pohádkový hrad pro velký počet dětí. Centrální věž je lanovými mosty propojena s dalšími devíti věžemi. Nechybí tu i různé skluzavky, a dokonce takzvané podzemní Peklíčko.

Název Prima nese hřiště vedle kasáren v parku Prokopa Holého, kde malí piráti najdou velkou dřevěnou loď.

Vybavené hřiště s volným vstupem lze využít ve Sport Parku Liberec za Home Credit Arenou. Čekají tu třeba domky, skluzavky, prolézačky, houpačky, přírodní posilovna nebo oblíbená lanovka.
V nepříznivém počasí je možnost vyrazit do Lunaparku v Centru Babylon. Zde jsou atrakce ve stylu staročeské pouti. Vláček, kolotoče, houpačky, prolézačky, autodrom, bláznivý rodeo býk nebo okruh pro závodníky na koloběžkách i různých vozítkách.

Zábavu nabízí také Funpark Centra Babylon. Děti si otestují mrštnost v ninja aréně, sjedou vodopád, vyzkouší si jízdu městem nebo svedou hravou bitvu ve střílecím hradu. Malé děti se v baby herně promění ve zmrzlináře, prodavačku, doktora nebo třeba květinářku a na starší děti všeho věku tu čekají i trampolíny, prolézačky a další zábavné pohybové prvky.

Trénovat obratnost, šikovnost a odvahu mohou děti také v DinoParku Plaza Liberec, kde mohou vyzkoušet DinoTrek, stezku pro odvážné děti. DinoLaser, kde je třeba vyhnout se všem nástrahám nebo zkusit v paleontologickém pískovém hřišti najít kostru pravěkého tvora.

Pestrobarevné atrakce, prolézačky, skluzavky a různé herní prvky zvou děti do hravého světa Tasmánie v OC PLaza Liberec. Místní kavárna nabízí kávu, zákusky, něco malého pro děti a mnoho dalšího.

LK/Dominika Čvančarová