Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dopravu v horním centru Liberce komplikují práce na modernizaci rozvodů teplárny

15. 05. 2024 | 18:44

Práce na modernizaci rozvodů teplárny komplikují dopravu v horním centru Liberce. Ode dneška je uzavřená frekventovaná Rumjancevova ulice, která je spojnicí mezi Tržním náměstím a náměstím Dr. E. Beneše. Město o tom informovalo na webu.

liberec lb 49947600688 a9f3782b0d k
Foto: LB

Uzavírka Rumjancevovy ulice, v níž se nachází i budova knihovny, potrvá do 29. května. Na to až do srpna navážou postupně uzavírky dalších ulic v centru. Z pohledu dopravy mezi nejzásadnější bude patřit uzavření Husovy ulice od 16. do 30. června, Klášterní v první polovině července a Jablonecké ve druhé polovině července.

Teplárna Liberec zahájila druhou a třetí etapu modernizace zastaralých rozvodů letos na jaře. Ztrátové parovody nahradí na zhruba 25 kilometrech rozvody horké vody, výrazně by to mělo snížit ztráty tepla. Modernizace se dočkají rozvodné větve, které zásobují sídliště Broumovská, Králův Háj, Kunratická, Bída, Hanychov, Vesec, Doubí, Rochlice, Zelené Údolí a Vratislavice nad Nisou. Na projekt za 1,1 miliardy korun získala firma bezmála 470 milionů korun z Národního plánu obnovy. Projekty GreenNet II a GreenNet III musí být hotové do konce příštího roku, řekl při zahájení staveb na konci března předseda představenstva Teplárny Liberec Jan Sedláček. Už tehdy avizoval, že pro centrum města budou nejvíce zatěžující měsíce květen, červen a červenec.

čtk