Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dvanáct mateřských škol v Liberci prodlouží od září provozní dobu až do 17:00 hodin

02. 07. 2019 | 7:08

Hned dvanáct z 31 mateřských škol, zřizovaných statutárním městem Liberec, prodlouží od začátku září svou pravidelnou provozní dobu o nejméně půlhodinu, až do 17.00 hodin.

školka chlapec child-1522870 1280
Ilustrační foto

Důvodem jsou pro město Liberec, v roli zřizovatele, dva zásadní kroky. Na jedné straně chce město vyhovět poptávce rodičů po delším odpoledním provozu, na druhé straně se samy mateřské školy musí tímto způsobem poprat s novým financováním z MŠMT.

Chceme mimo jiné vyhovět určité skupině rodičů, jejichž požadavky nám vzešly z dotazníkového šetření ve všech mateřských školách. Prodloužení provozní doby by ale nemělo automaticky znamenat, že děti budou ve školce den co den trávit o to více, tedy třeba 10 hodin. Instituce zkrátka nemůže nahradit rodinnou výchovy, takže podobné požadavky, přestože jistě přijdou, se budou učitelky snažit rodičům rozmlouvat,“ uvedl náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Prodloužená pracovní doba v intervalu 6.30 – 17.00 se týká těchto mateřských škol: Pramínek (Březinova), Hvězdička (Gagarinova), Jablůňka (Jabloňová), Klubíčko (Jugoslávská), Klášterní 466/4, Beruška (Na Pískovně), Kamarád (Dělnická), Stromovka, Čtyřlístek (pracoviště Markova) a U Bertíka (Purkyňova i Údolní). Už v 6.00 (do 17.00) pak otevře MŠ Korálek (Aloisina Výšina) a MŠ Kytička (Burianova).

Ve čtyřech mateřských školách souběžně vyzkoušíme i experiment s extra službou až do 17.30, resp. dokonce do 18.00 hodin. Tato úprava ale bude platit jen ve středu a na rozdíl od výše zmíněného prodloužení bude pro rodiče zpoplatněná, přičemž cena se bude odvíjet od zájmu dětí, tedy bude patrně v těchto školkách vzájemně různá,“ podotkl náměstek Ivan Langr. Detailní informace rodiče získají od ředitelek mateřských škol, jichž se extra služba týká, tedy MŠ Kytička (do 18.00), MŠ Klášterní (do 18.00), MŠ Beruška (do 18.00) a MŠ Pastelka v Ostašově (do 17.30).

MML/Jana Kodymová